Bernadetta. Cud w Lourdes

Reklama, ms / mz, Warszawa, 2016-01-20

29 stycznia na ekrany polskich kin wchodzi film Bernadetta. Cud w Lourdes, poruszająca opowieść o cudownych objawieniach, które odmieniły życie tysięcy ludzi na świecie.

Wedle zamysłu reżysera i scenarzysty to Bernadetta ożywia i prowadzi narrację opowieści o tym, co miało miejsce we francuskiej grocie w połowie XIX wieku. W jednym z wywiadów Jean Sagols podkreśla, że „Bernadetta ożywia tę historię, to ona jest jej początkiem”, i nie są to tylko słowa. Główna bohaterka jest niezwykle prawdziwa. To uparta dziewczyna, która pozostaje naturalna i normalna, mimo ponadnaturalnych wydarzeń, jakie mają miejsce w jej życiu.

„Miała w sobie coś ostrego, upartego, co mi się podobało” – tak Jean Sagols opowiada o debiutantce, która zdobyła główną rolę. Katia Miran, która wciela się w postać Bernadetty, elektryzuje, sprawia, że nie można oderwać od niej wzroku. Widza urzeka nie tylko piękne spojrzenie, ale i wyjątkowa charyzma nastolatki. Nie dziwi fakt, że za kreację aktorską w tym filmie Katia Miran została nagrodzona na Festiwalu Filmów Katolickich w Rzymie.

By oddać atmosferę tamtych czasów, ekipa zawędrowała do Portugalii, gdzie prawie naturalnie, bez zbędnych dekoracji udało jej się odtworzyć nastrój południowej Francji, w której żyła panna Soubirous. Źródłem informacji o nadzwyczajnych wydarzeniach przy pracy nad scenariuszem były dzieła ojca Laurentyna, który znaczną część życia poświęcił na to, by zgromadzić wszystkie dokumenty w tej sprawie.

To, że film wiernie ukazuje zdarzenia tamtych dni, a niektóre kwestie dialogowe są dosłowne, wcale nie oznacza, że Bernadetta. Cud w Lourdes jest kolejnym nudnym dziełem historycznym, które ukazuje bezbarwnych świętych. Dynamiczny scenariusz, piękne zdjęcia i niesamowita Bernadetta o twarzy Miran sprawia, że obraz trafia również do współczesnego, w tym młodego, widza.


Tytuł: BERNADETTA. CUD W LOURDES  (Je m’appelle Bernadette)

PREMIERA: 29 STYCZNIA

Oficjalna strona internetowa

Materiały katechetyczne


Komentarze (2)

teresa

1 rok temu

Kiedy byłam mała i słyszałam pieśń- "Po górach ,dolinach rozlega się dzwon" wyobrażałam sobie tę dziewczynkę Bernardkę,czasami byłam nią...

Odpowiedz

Bernadeta H.

11 miesięcy, 1 tydzień temu

witam, dzisiaj oglądałam ten film w tarnowskim kinie Marzenie, jestem pod wrażeniem, cudowna naturalna postać św Bernadetki, wzruszajace choć już poniekąd znane losy i przeżycia dziewczynki, piekny film naprawdę warto

Odpowiedz

Komentarze

Bernadetta. Cud w Lourdes

Bernadetta. Cud w Lourdes – pod taki tytułem 29 stycznia na ekrany polskich kin wszedł film opowiadający historię objawień Matki Bożej w grocie na południu Francji. Twórcy produkcji pozostali wierni wydarzeniom historycznym, a postać głównej bohaterki oparli o informacje zawarte w pismach ojca Laurentyna, najwybitniejszego znawcy tematyki Lourdes.

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook