Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Fotoreportaż

14:31 / 20-07-2017

Czciciele szkaplerza świętego na odpuście w Łodzi

– Maryja była i jest najważniejszym szkaplerzem w historii naszego narodu. Szkaplerzem, który uratował nas od wielu nieszczęść – powiedział bp Adam Lepa, podczas uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel. Co roku 16 lipca czciciele szkaplerza świętego pielgrzymują do niewielkiego kościółka przy klasztorze ss. Karmelitanek Bosych w Łodzi, aby tam wziąć udział w uroczystościach odpustowych.

13:55 / 11-07-2017

Wielki Odpust Tuchowski 2017

W niedzielny wieczór, 9 lipca br., zakończył się Wielki Odpust Tuchowski. O. bp Marek Piątek CSsR przewodniczył Mszy świętej. Mszy świętej wieńczącej to wydarzenie przewodniczył o. bp Marek Piątek CSsR, biskup diecezji Coari w Brazylii. Była ona sprawowana w intencji wszystkich dobroczyńców tuchowskiego klasztoru i sanktuarium. Uroczystości odpustowe trwały od 1 do 9 lipca. Podczas […]

14:57 / 27-06-2017

Święcenia nowego biskupa pomocniczego arch. częstochowskiej

„Nierozłącznie traktuję w swoim powołaniu te dwa słowa: biskup pomocniczy. Powołał mnie Pan, abym pomagał” – mówił nowy biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski na zakończenie uroczystości święceń w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

20:10 / 26-06-2017

Jubileusz Domu Samotnej Matki w Łodzi

Od 25 lat pomagają kobietom oczekującym potomstwa oraz mamom z małymi dziećmi, gdy te zostały opuszczone i pozostawione przez najbliższych, bez środków do życia. Dom Samotnej Matki im. Stanisławy Leszczyńskiej w Łodzi, świętuje swoje ćwierćwiecze istnienia i posługi kobietom, które potrzebują ciepła domu rodzinnego, bezpieczeństwa, opieki i pewności, że im i ich dzieciom niczego nie brakuje.

15:17 / 20-06-2017

Zakończyło się I Krajowe Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny

Kard. Kevin Jospeh Farrell, prefekt Dykasterii ds. Świeckich, Rodziny i Życia był gościem i prelegentem zorganizowanego w dniach 19-20 czerwca w Gnieźnie I Krajowego Forum Inicjatyw na rzecz Małżeństwa i Rodziny. Dwudniowe spotkanie poświęcone było dyskusji nt. zadań duszpasterstwa rodzin oraz troski Kościoła o rodzinę. Forum zorganizowali: Rada ds. Rodziny Konferencji Episkopatu Polski, Krajowy Ośrodek […]

15:13 / 15-06-2017

Głos biskupów krakowskich w Boże Ciało

Centralna krakowska procesja Bożego Ciała przeszła dziś Drogą Królewską z Wawelu na Rynek Główny. Lokalni biskupi wygłaszający przy kolejnych ołtarzach homilie wskazywali na konieczność otwarcia się na słowo Boże, zwłaszcza przez przykład Maryi, ukazywali, że dzielenie chleba powinno odbywać się w codzienności, a nie tylko podczas Mszy św. oraz nawoływali o troskę o rodzinę, wolną od pracy niedzielę i obronę życia dzieci nienarodzonych.

16:16 / 11-06-2017

Łódzkie Święto Eucharystii

Trzeba powiedzieć wprost: Od Eucharystii się wiara zaczyna. Nie ma Eucharystii, nie ma wiary! Przecież Eucharystia, to był testament Pana Jezusa. Jeśli go nie wypełnimy, nie mamy z Nim udziału, nie mamy udziału w Jego dziedzictwie. Stąd również przestrogą brzmią słowa Jezusa zapisane przez św. Łukasza: „Czy Syn Człowieczy znajdzie wiarę, gdy przyjdzie?” – mówił Metropolita Lwowski, podczas obchodów łódzkiego Święta Eucharystii.

22:52 / 08-06-2017

Tysiąc wolontariuszy na pikniku Szkolnych Kół Caritas

Blisko tysiąc wolontariuszy ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych należących do Szkolnych Kół Caritas, uczestniczyło w pikniku, w łódzkim Parku im. Piłsudskiego na Zdrowiu, zorganizowanym przez archidiecezjalną Caritas. Na piknik zaproszono najmłodszych wolontariuszy, którzy przez swoją pracę i bezinteresownie poświęcony czas, pomagają najbardziej potrzebującym.

15:01 / 06-06-2017

Wystawa „Urodziłem się w Wadowicach”

5 czerwca br. w zakopiańskiej „Księżówce” została otwarta wystawa „Urodziłem się w Wadowicach”. Mija 20 lat od odwiedzenia tego miejsca przez Jana Pawła II w 1997 r. Wystawa przyjechała z Muzeum Dom Rodzinny Jana Pawła II z Wadowic.    

14:55 / 06-06-2017

Pustelnia św. Brata Alberta

Pustelnia Brata Alberta to niewielki drewniany budynek w klasztorze albertynek na Kalatówkach w Zakopanem. Wybudowany został w 1901 r. W swojej celi brat Albert przyjmował przedstawicieli polskiej inteligencji przyjeżdżającej do Zakopanego na odpoczynek. Gościli tam m.in. Stefan Żeromski Stanisław Witkiewicz. Pustelnię, podczas pobytu w Zakopanem 20 lat temu, odwiedził papież Jan Paweł II. Abp Salvatore […]

1 2 3 11
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.