Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Fotoreportaż

15:33 / 11-09-2017

Nie opierajcie się pojednaniu – Franciszek w Kolumbii

„Zróbmy pierwszy krok” – pod takim hasłem, nawiązującym do procesu pojednania po trwającej 50 lat wojnie domowej w Kolumbii, przebiegała 20-sta zagraniczna podróż apostolska Franciszka, a piąta do Ameryki Łacińskiej. W dniach 6-10 września papież odwiedził Bogotę, Villavicencio, Medellín i Cartagenę. W odprawianych przez niego Mszach św. uczestniczyło w sumie około 4 mln wiernych. Sam […]

18:15 / 10-09-2017

Msza św. na zakończenie ogólnopolskiego zjazdu wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

Od soboty 11 września, Łódź gości wolontariuszy skupionych wokół Szkolnych Kół Caritas działających na terenie całej Polski. Celem tego ogólnopolskiego zjazdu była integracja oraz zapoznanie jego uczestników z patronką dzieł miłosierdzia – św. Faustyną Kowalską, której droga powołania zakonnego rozpoczęła się w tym mieście. Dwudniowe spotkanie zakończyła Msza święta sprawowana o godz. 12:30 w łódzkiej katedrze p.w. św. Stanisława Kostki.

15:29 / 10-09-2017

Łódź: „Od zabawy do świętości” – przemarsz od placu Wolności do archikatedry

W niedzielne przedpołudnie główną ulica Łodzi przeszedł marsz blisko półtora tysiąca młodych, którzy przyjechali w dniu wczorajszym na pierwszy ogólnopolski zjazd Szkolnych Kół Caritas, który w dniach 9-10 września odbywa się w Łodzi.

20:16 / 05-09-2017

20. rocznica śmierci Matki Teresy z Kalkuty

Blisko 150 podopiecznych sióstr Misjonarek Miłości uczestniczyło we Mszy świętej sprawowanej 5 września w uroczystość świętej Matki Teresy z Kalkuty w łódzkim domu najświętszego Serca Jezusowego. Liturgii przewodniczył administrator archidiecezji łódzkiej bp Marek Marczak.

12:34 / 19-08-2017

Największa w Polsce procesja Zaśnięcia NMP

Z udziałem ok. stu tysięcy pielgrzymów z kraju i zagranicy odbyła się w Kalwarii Zebrzydowskiej procesja Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny, zwana potocznie Pogrzebem Matki Bożej. To jeden z najważniejszych elementów tradycyjnego odpustu Wniebowzięcia Maryi, który jest jednym z największych tego typu uroczystości w Polsce.

10:11 / 14-08-2017

Kilka tysięcy łodzian na Mszy w intencji zmarłych harcerek

Kilka tysięcy Łodzian wzięło udział we Mszy Świętej w łódzkiej katedrze, w intencji zmarłych harcerek śp. Olgi i śp. Asi, ich rodzin oraz wszystkich uczestników obozu w Suszku. Eucharystii przewodniczył bp Adam Lepa.

09:40 / 26-07-2017

Przeżyjmy to jeszcze raz!

Papież Franciszek w dniach 27 – 31 lipca 2016 r. odwiedził Polskę. W Krakowie spotkał się z młodzieżą z całego świata na XXXI Światowych Dniach Młodzieży, odwiedził także Jasną Górę i Auschwitz-Birkenau. W rocznicę tego wydarzenia przypominamy jego najważniejsze wątki, słowa i spotkania.   Środa 27 lipca 2016 Przemówienie Ojca Świętego podczas spotkania z Władzami […]

14:31 / 20-07-2017

Czciciele szkaplerza świętego na odpuście w Łodzi

– Maryja była i jest najważniejszym szkaplerzem w historii naszego narodu. Szkaplerzem, który uratował nas od wielu nieszczęść – powiedział bp Adam Lepa, podczas uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel. Co roku 16 lipca czciciele szkaplerza świętego pielgrzymują do niewielkiego kościółka przy klasztorze ss. Karmelitanek Bosych w Łodzi, aby tam wziąć udział w uroczystościach odpustowych.

13:55 / 11-07-2017

Wielki Odpust Tuchowski 2017

W niedzielny wieczór, 9 lipca br., zakończył się Wielki Odpust Tuchowski. O. bp Marek Piątek CSsR przewodniczył Mszy świętej. Mszy świętej wieńczącej to wydarzenie przewodniczył o. bp Marek Piątek CSsR, biskup diecezji Coari w Brazylii. Była ona sprawowana w intencji wszystkich dobroczyńców tuchowskiego klasztoru i sanktuarium. Uroczystości odpustowe trwały od 1 do 9 lipca. Podczas […]

14:57 / 27-06-2017

Święcenia nowego biskupa pomocniczego arch. częstochowskiej

„Nierozłącznie traktuję w swoim powołaniu te dwa słowa: biskup pomocniczy. Powołał mnie Pan, abym pomagał” – mówił nowy biskup pomocniczy archidiecezji częstochowskiej Andrzej Przybylski na zakończenie uroczystości święceń w archikatedrze Świętej Rodziny w Częstochowie.

1 2 3 12
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.