Fotoreportaż

22:41 / 04-02-2018

Abp Jędraszewski spotkał się ze Związkiem Podhalan

– Niech skarb waszej kultury, miłości do Boga i drugiego człowieka będzie nieustannie pomnażany, byście mogli powiedzieć o sobie, że pomimo trudów i wyzwań współczesności, jesteście ludźmi nadziei, mającymi poczucie, że jest z wami Bóg. Dzielcie się tym z innymi – mówił abp Marek Jędraszewski, który w niedzielę spotkał się w Zakopanem z góralami ze Związku Podhalan.

22:16 / 02-02-2018

Bp Muskus: osoby konsekrowane nie mogą być ludźmi teoretycznymi

Osoba konsekrowana nie może być człowiekiem teoretycznym, to znaczy takim, który o spotkaniu z Bogiem żywym potrafi opowiadać tylko pięknymi i wzruszającymi słowami – mówił bp Damian Muskus OFM w bazylice Mariackiej podczas Mszy św. z okazji Dnia Życia Konsekrowanego. Biskup przestrzegł, że „brak ochotnego pójścia za Chrystusem, mimo Jego wołania, to niestety często owoc antyświadectwa i niewierności osób odzianych w habity i sutanny”.

16:12 / 23-12-2017

Abp Ryś: Caritas to doświadczenie miłosierdzia

„Caritas nie jest zwykła pomocą humanitarną– mówił dziś w Łodzi abp Grzegorz Ryś podczas wigilii dla podopiecznych Caritas. – Nie chodzi o to, że zebrało się grono ludzi, którzy chcą się zachować po ludzku, tylko że Caritas, to jest takie doświadczenie – wiem, że Bóg jest miłosierny. Wiem, bo mnie okazał miłosierdzie. Skoro mi okazał miłosierdzie, to uzdalnia mnie, żebym był miłosierny dla innych!” – wskazywał metropolita łódzki.

16:00 / 19-11-2017

I Światowy Dzień Ubogich w Łodzi

– Otwórz dłoń dla ubogich, a także swoje ramiona! Spotkaj się z nim, popatrz mu w oczy, podaj mu rękę, a jeśli trzeba przytul go! Otworzyć ramiona i dłoń dla ubogiego – to wymaga męstwa! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki sprawował katedrze Msze św w ogłoszony przez papieża Franciszka I Światowy dzień Ubogich.

14:00 / 24-10-2017

Archidiecezjalna łódzka pielgrzymka do Fatimy

-Przyjechaliśmy do Matki, aby doświadczać i prosić o tę matczyną miłość dla nas i naszych bliskich, którzy zostali w domach. Przybyliśmy, aby prosić o tę matczyną miłość dla każdej kobiety i każdego mężczyzny i dla nas samych! Dla naszych dzieci i młodzieży, a także tych w podeszłym wieku. Chcemy dziś wołać: bądź Matką dla samotnych i dla rodzin, dla kapłanów i tych, którzy się do kapłaństwa przygotowują, dla braci i sióstr zakonnych, dla chorych i konających!- mówi bp Marek Marczak.

16:22 / 14-10-2017

Historyczne spotkanie Episkopatu Polski w Lublinie

Pomoc niesiona przez Caritas Polska w kraju i na świecie, ochrona dziedzictwa kulturowego i duszpasterstwo młodzieży – to główne tematy zakończonego dziś w Lublinie 377. zebrania plenarnego KEP. Dwudniowe obrady toczyły się 13 i 14 października na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II z racji rozpoczynającego 100-lecia działalności tej uczelni. Lublin po raz pierwszy w historii był miejscem zebrania plenarnego Episkopatu.

09:01 / 01-10-2017

Papież Franciszek w Cesenie i Bolonii

Nieco ponad 10 godzin trwał pobyt Franciszka w Cesenie i Bolonii w niedzielę 1 października. Trzechsetna rocznica urodzin Piusa VI (25 lutego 1717 w Cesenie) i Diecezjalny Kongres Eucharystyczny w stolicy tego regionu były okazją do odwiedzin obu tych miast w regionie Emilia-Romania. Była to 19. podróż Ojca Świętego na terenie Włoch. Franciszek odleciał śmigłowcem […]

09:21 / 24-09-2017

Pielgrzymka Polaków do Kazania i Moskwy

Za pokój w Ukrainie, Europie, świecie, miliony ofiar sowieckich represji – w 100. rocznicę wybuchu rewolucji październikowej będącej początkiem jednej z największych martyrologii w historii chrześcijaństwa oraz o nadzieję dla Rosji – modliło się 25 Polaków podczas pielgrzymki do Rosji w dniach 9-16 września br. W Kazaniu w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odmówiono różaniec […]

13:10 / 21-09-2017

Jubileusz 300-lecia Koronacji Obrazu MB Częstochowskiej

Koronacja Wizerunku Maryi Częstochowskiej 8 września 1717 r. była owocem wielowiekowej czci Polaków dla Matki Najświętszej okazywanej przez wszystkie warstwy społeczne z władcami na czele. Monarchowie mieli w zwyczaju przekazywać na Obraz Matki Bożej regalia. Już król Władysław IV przyozdobił Ikonę koronami królewskimi. Niektóre precjoza z tych koron zachowały się, przyozdabiając suknie Królowej.

15:33 / 11-09-2017

Nie opierajcie się pojednaniu – Franciszek w Kolumbii

„Zróbmy pierwszy krok” – pod takim hasłem, nawiązującym do procesu pojednania po trwającej 50 lat wojnie domowej w Kolumbii, przebiegała 20-sta zagraniczna podróż apostolska Franciszka, a piąta do Ameryki Łacińskiej. W dniach 6-10 września papież odwiedził Bogotę, Villavicencio, Medellín i Cartagenę. W odprawianych przez niego Mszach św. uczestniczyło w sumie około 4 mln wiernych. Sam […]

1 2 3 13
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.