Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Fotoreportaż

16:00 / 19-11-2017

I Światowy Dzień Ubogich w Łodzi

– Otwórz dłoń dla ubogich, a także swoje ramiona! Spotkaj się z nim, popatrz mu w oczy, podaj mu rękę, a jeśli trzeba przytul go! Otworzyć ramiona i dłoń dla ubogiego – to wymaga męstwa! – mówił arcybiskup Grzegorz Ryś. Metropolita łódzki sprawował katedrze Msze św w ogłoszony przez papieża Franciszka I Światowy dzień Ubogich.

14:00 / 24-10-2017

Archidiecezjalna łódzka pielgrzymka do Fatimy

-Przyjechaliśmy do Matki, aby doświadczać i prosić o tę matczyną miłość dla nas i naszych bliskich, którzy zostali w domach. Przybyliśmy, aby prosić o tę matczyną miłość dla każdej kobiety i każdego mężczyzny i dla nas samych! Dla naszych dzieci i młodzieży, a także tych w podeszłym wieku. Chcemy dziś wołać: bądź Matką dla samotnych i dla rodzin, dla kapłanów i tych, którzy się do kapłaństwa przygotowują, dla braci i sióstr zakonnych, dla chorych i konających!- mówi bp Marek Marczak.

16:22 / 14-10-2017

Historyczne spotkanie Episkopatu Polski w Lublinie

Pomoc niesiona przez Caritas Polska w kraju i na świecie, ochrona dziedzictwa kulturowego i duszpasterstwo młodzieży – to główne tematy zakończonego dziś w Lublinie 377. zebrania plenarnego KEP. Dwudniowe obrady toczyły się 13 i 14 października na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II z racji rozpoczynającego 100-lecia działalności tej uczelni. Lublin po raz pierwszy w historii był miejscem zebrania plenarnego Episkopatu.

09:01 / 01-10-2017

Papież Franciszek w Cesenie i Bolonii

Nieco ponad 10 godzin trwał pobyt Franciszka w Cesenie i Bolonii w niedzielę 1 października. Trzechsetna rocznica urodzin Piusa VI (25 lutego 1717 w Cesenie) i Diecezjalny Kongres Eucharystyczny w stolicy tego regionu były okazją do odwiedzin obu tych miast w regionie Emilia-Romania. Była to 19. podróż Ojca Świętego na terenie Włoch. Franciszek odleciał śmigłowcem […]

09:21 / 24-09-2017

Pielgrzymka Polaków do Kazania i Moskwy

Za pokój w Ukrainie, Europie, świecie, miliony ofiar sowieckich represji – w 100. rocznicę wybuchu rewolucji październikowej będącej początkiem jednej z największych martyrologii w historii chrześcijaństwa oraz o nadzieję dla Rosji – modliło się 25 Polaków podczas pielgrzymki do Rosji w dniach 9-16 września br. W Kazaniu w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego odmówiono różaniec […]

13:10 / 21-09-2017

Jubileusz 300-lecia Koronacji Obrazu MB Częstochowskiej

Koronacja Wizerunku Maryi Częstochowskiej 8 września 1717 r. była owocem wielowiekowej czci Polaków dla Matki Najświętszej okazywanej przez wszystkie warstwy społeczne z władcami na czele. Monarchowie mieli w zwyczaju przekazywać na Obraz Matki Bożej regalia. Już król Władysław IV przyozdobił Ikonę koronami królewskimi. Niektóre precjoza z tych koron zachowały się, przyozdabiając suknie Królowej.

15:33 / 11-09-2017

Nie opierajcie się pojednaniu – Franciszek w Kolumbii

„Zróbmy pierwszy krok” – pod takim hasłem, nawiązującym do procesu pojednania po trwającej 50 lat wojnie domowej w Kolumbii, przebiegała 20-sta zagraniczna podróż apostolska Franciszka, a piąta do Ameryki Łacińskiej. W dniach 6-10 września papież odwiedził Bogotę, Villavicencio, Medellín i Cartagenę. W odprawianych przez niego Mszach św. uczestniczyło w sumie około 4 mln wiernych. Sam […]

18:15 / 10-09-2017

Msza św. na zakończenie ogólnopolskiego zjazdu wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas

Od soboty 11 września, Łódź gości wolontariuszy skupionych wokół Szkolnych Kół Caritas działających na terenie całej Polski. Celem tego ogólnopolskiego zjazdu była integracja oraz zapoznanie jego uczestników z patronką dzieł miłosierdzia – św. Faustyną Kowalską, której droga powołania zakonnego rozpoczęła się w tym mieście. Dwudniowe spotkanie zakończyła Msza święta sprawowana o godz. 12:30 w łódzkiej katedrze p.w. św. Stanisława Kostki.

15:29 / 10-09-2017

Łódź: „Od zabawy do świętości” – przemarsz od placu Wolności do archikatedry

W niedzielne przedpołudnie główną ulica Łodzi przeszedł marsz blisko półtora tysiąca młodych, którzy przyjechali w dniu wczorajszym na pierwszy ogólnopolski zjazd Szkolnych Kół Caritas, który w dniach 9-10 września odbywa się w Łodzi.

20:16 / 05-09-2017

20. rocznica śmierci Matki Teresy z Kalkuty

Blisko 150 podopiecznych sióstr Misjonarek Miłości uczestniczyło we Mszy świętej sprawowanej 5 września w uroczystość świętej Matki Teresy z Kalkuty w łódzkim domu najświętszego Serca Jezusowego. Liturgii przewodniczył administrator archidiecezji łódzkiej bp Marek Marczak.

1 2 3 12
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.