Drukuj Powrót do artykułu

Franciszek modli się za ofiary zamachu w Barcelonie

18.08.2017 , Watykan / sal (KAI Rzym), kg / mz Ⓒ ℗

Sample Fot. Piotr Tumidajski

Rzecznik prasowy Stolicy Apostolskiej Greg Burke poinformował, że „Ojciec Święty z wielkim zaniepokojeniem przyjął wiadomość o tym, co dzieje się w Barcelonie”.

Papież modli się za ofiary tego zamachu i pragnie zapewnić o swej bliskości cały naród hiszpański, a w szczególności rannych oraz rodziny ofiar” – powiedział.

Czytaj także: Papież wezwał wszystkie religie do wspólnej modlitwy i pracy dla pokoju

17 sierpnia po południu półciężarówka wjechała w tłum ludzi zgromadzonych na jednej z głównych ulic Barcelony – Rambla, powodując śmierć 12 osób na miejscu, a 13. ofiara zmarła później. Jest także najmniej 80 rannych, w tym 15 osób w stanie ciężkim.

Zamach terrorystyczny w Barcelonie

Fot. AP / EAST NEWS

Przewodniczący Generalitatu – lokalnego rządu Katalonii, Carles Pugdemont oświadczył, że zatrzymano dwóch podejrzanych o dokonanie tego zamachu. Jednym z nich jest kierowca pojazdu, który początkowo zdołał uciec, ale schwytano go – jest nim mieszkaniec stolicy Katalonii – Driss Oukabir Soprano, pochodzący z Marsylii.

W kilka godzin po zamachu do jego autorstwa przyznało się Państwo Islamskie.

 

Wersja do druku

Przeczytaj także

17 sierpnia 2017 11:53

Relikwie św. Jana Bosco powróciły w jego strony rodzinne

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.