Drukuj Powrót do artykułu

Franciszek popularny, ale mało oglądany

08 stycznia 2018 | 09:58 | Rzym / kg (KAI Rzym) / mz Ⓒ Ⓟ

Z nieukrywanym ubolewaniem katolicki publicysta dodatku do rzymskiego dziennika „La Repubblica” ks. Filippo Di Giacomo skonstatował w ostatnim swym felietonie, że ogromna popularność papieża Franciszka nie przekłada się na wzrost liczby telewidzów, oglądających transmisje i programy z jego udziałem.

Autor tych uwag przypomina, jak bardzo reklamowano przed emisją kilkuodcinkowy program na temat modlitwy Ojcze Nasz, w którego każdym odcisku głos zabierał Franciszek. Program nadawała w listopadzie telewizja włoskich biskupów TV2000. Otóż miał on znikomą widownię, stwierdza ks. Di Giacomo.

Czytaj także: Papież na „Anioł Pański”: czy znacie datę swojego chrztu?

Potwierdziło to jego zdaniem to, „co dane na temat oglądalności mówią od co najmniej trzech lat: papież Franciszek w telewizji przyciąga o połowę mniej widzów, niż czynił to Benedykt XVI, którego średnia wynosiła około 20 procent widowni, jego następca zaś poprzestaje na 9-12 procentach”.

Nikt jeszcze nie spróbował udzielić odpowiedzi na pytanie, dlaczego tak się dzieje, konstatuje zdumiony katolicki publicysta.

Wersja do druku

Przeczytaj także

07 stycznia 2018 09:00

Rabin Schudrich o relacjach katolicko-żydowskich w Polsce

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.