Drukuj Powrót do artykułu

Franciszek z Asyżu. Prorok ekstremalny

30.08.2017 , Reklama, ms / bd Ⓒ ℗

Sample Fot. Materiały prasowe

Święty Franciszek z Asyżu – mistyk, promieniejący bezkompromisową wiarą, mistrz ubóstwa i prostoty, miłośnik wszelkiego Bożego stworzenia, wciąż fascynuje radykalizmem życiowych wyborów. Suzanne Giuseppi Testut pomaga nam na nowo odkryć właśnie takiego Biedaczynę z Asyżu – żarliwego teologa miłości, bezgranicznie kochającego Boga i człowieka.

Autorka poprzez analizę pism Świętego – także mniej znanych, jak Listy i Napomnienia – przybliża nam ludzki i duchowy wymiar świętego, który jak każdy z nas w pewnym momencie stanął przed dylematem: co dalej zrobić z własnym życiem? Objaśniając myśl franciszkańską, ukazuje nam, jak bardzo duchowa intuicja i psychologiczna finezja Franciszka są cenne dla współczesnego świata rozpaczliwie poszukującego autentyczności. Suzanne Giuseppi Testut w oryginalny sposób eksponuje zależności łączące adhortację papieża Franciszka Evangelii Gaudium z orędziem świętego z Asyżu.

Autor: Suzanne Giuseppi Testut

Tłumacz: Sylwia Filipowicz

Cena detaliczna: 24,90

Numer ISBN: 978-83-7502-525-5

Format: 135 x 205 mm

Oprawa: miękka

Kup książkę Wydawnictwa Promic

Wersja do druku

Przeczytaj także

30 sierpnia 2017 12:15

Program nauczania religii w VII klasie taki sam jak w gimnazjum

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.