Francja – bożonarodzeniowa modlitwa za życiem
23 grudnia 2023 | 14:57 | Vatican News, Beata Zajączkowska | Paryż Ⓒ Ⓟ
We Francji przybiera na sile lobby dążące do zalegalizowania tym kraju wspomaganego samobójstwa. Chrześcijańską odpowiedzią na ten dyktat śmierci są różne inicjatywy broniące życia, także u jego kresu, odbywające się w wielu francuskich miastach. Na czas Bożego Narodzenia biskupi zaproponowali też specjalną modlitwę w intencji ochrony każdego życia, od poczęcia do jego naturalnego końca.
Zgodnie z zamysłem francuskich biskupów modlitwa ma być odmawiana na Pasterkach oraz Mszach w dzień Narodzenia Pańskiego. „Czyż jest sposobniejszy czas na podjęcie modlitwy dotyczącej kresu naszego życia niż ten, gdy sam Bóg przychodzi, aby przyjąć naszą ludzką kondycję we wszystkim oprócz grzechu” – czytamy w komunikacie zachęcającym do włączenia się w tę modlitwę.
Konferencja Episkopatu Francji prosi parafie o przypomnienie wiernym podczas bożonarodzeniowych liturgii, że „każde życie jest darem dla ludzkości, pełnym godności i wymagającym szacunku”. Po modlitwie o to, by „światło z Betlejem oświeciło rządzących”, biskupi zachęcają wiernych do „pełniejszego zaangażowania się na rzecz ludzi najbardziej kruchych i bezbronnych, aby budować cywilizację, która będzie prawdziwie ludzka”.
Bożonarodzeniowa modlitwa jest już kolejną inicjatywą proponowaną przez episkopat Francji w intencji obrony życia. Wcześniej, we współpracy z wiernymi, wypracowano konkretne argumenty za życiem. Przesłano je do tych deputowanych, którzy będą stanowić prawo. „Wielu z nich ma wątpliwości. Dlatego ważne jest, aby nadal podejmować działania za życiem” – podkreślają biskupi.
Nowa ustawa o końcu życia ma być zaprezentowana we Francji na początku 2024 roku. Projekt legalizacji wspomaganego samobójstwa jest promowany przez prezydenta Macrona.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.