Drukuj Powrót do artykułu

Wakacje z uchodźcami. Młodzieżowa akcja jeziutów

06 maja 2018 | 13:27 | abd (KAI) / pz | Paryż Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. pixabay.com

Francuski oddział Jezuickiej Służby Uchodźcom zaprasza młodzież do spędzenia letnich wakacji wspólnie z uchodźcami. To kontynuacja ubiegłorocznego letniego obozu, gdzie spotkało się 40 osób z 16 krajów.

W tym roku jezuici proponują młodzieży dwa turnusy: jeden w nadmorskim ośrodku rekolekcyjnym Penboc’h w departamencie Morbihan w Bretanii, a drugi w masywie górskim Vercors w Alpach Zachodnich.

“Przyjedźcie na spotkanie z uchodźcami, którym towarzyszy Jezuicka Służba Uchodźcom we Francji. Będzie to czas odpoczynku, odnowy duchowej, przekraczania barier. Niezapomniane wakacje!” – zachęcają organizatorzy.

W programie obozów wakacyjnych znajdują się m.in. warsztaty muzyczne, kulturalne, kulinarne, wycieczki przyrodnicze i zajęcia sportowe.

Pod opieką francuskiej Jezuickiej Służby Uchodźcom znajduje się ok. 1,5 tys. uchodźców. Współpracuje z nimi ponad 1,1 tys. wolontariuszy zrzeszonych w 31. centrach regionalnych na terenie Francji.

Wersja do druku

Przeczytaj także

06 maja 2018 10:31

Papież na jubileuszu Neokatechumenatu

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.