Fundacja „Gdyński Most Nadziei” zaprasza do grup wsparcia
06 października 2009 | 09:49 | als Ⓒ Ⓟ
Zarówno osoby chore na nowotwory, jak i ich rodziny mogą wziąć udział w spotkaniach grup wsparcia organizowanych przez Fundację Gdyński Most Nadziei. Pierwsze spotkanie odbędzie się we wtorek, 6 października. Zajęcia będą odbywały się co tydzień.
Zajęcia prowadzić będzie psycholog, który opowie m.in. o sposobach radzenia sobie w trudnych sytuacjach w czasie trwania choroby nowotworowej. Jak informują organizatorzy „na spotkaniu będzie można zdobyć wiedzę na temat mechanizmów powstawania chorób, a także procesów zdrowienia – poznać praktyczne, psychologiczne narzędzia i metody radzenia sobie w trudnych sytuacjach dnia codziennego”.
„W atmosferze zrozumienia i bezwarunkowej akceptacji, ale przede wszystkim wśród osób z podobnym doświadczeniem, wypracujecie własne formy funkcjonowania w codzienności, zmienionej na wskutek diagnozy choroby nowotworowej” – czytamy na stronie Fundacji. Zajęcia będą wzbogacone miedzy innymi o ćwiczenia oddechowe i techniki relaksacyjne.
Spotkania grup wsparcia odbywają się w 3 cyklach. Każda z grup, do trzeciego spotkania jest grupą otwartą. Do tego czasu uczestnicy mogą podjąć decyzję czy chcą brać udział w regularnych spotkaniach. Od 3 spotkania nie można już dołączyć grupy. Jak informują organizatorzy spotkań „kształtuje to poczucie bezpieczeństwa, sprzyjając tym samym otwartości oraz zacieśnianiu więzi między uczestnikami grupy”.
Spotkania grup wsparcia dla chorych odbywają się co tydzień w ramach programu Akademii Walki z Rakiem. Prowadzone są w siedzibie Fundacji „Gdyński Most Nadziei” przy ul. Władysława IV 51 w Gdyni. Pierwsze spotkanie odbędzie się 6 października, początek o godz. 11.00.
Honorowym patronem gdyńskiej Akademii Walki z Rakiem jest prezydent miasta Wojciech Szczurek.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.