Gala wojewódzka Szlachetnej Paczki
24 stycznia 2015 | 11:07 | hh Ⓒ Ⓟ
„W tym roku pomogliśmy ponad 570 rodzinom, w projekcie brało udział 310 wolontariuszy” – podkreśliła Edyta Holona ze Szlachetnej Paczki. Gala podsumowująca XIV edycję odbyła się 23 stycznia w Urzędzie Marszałkowskim województwa opolskiego.
„Byliśmy pierwszym województwem w kraju, które zakończyło poszukiwanie darczyńców” – przypomniała Edyta Holona. „To dowód na to, że u nas jest bardzo dużo ludzi, którzy chcą pomagać, a Szlachetna Paczka jest już marką, do której nie trzeba nikogo przekonywać. Średnia wartość jednej paczki, wynosiła 2100 zł i przygotowywało ją około 42 osoby. Były to grupy znajomych, studentów lub pracowników” – podsumowała.
Katarzyna Ciećko – koordynatorka Szlachetnej Paczki w województwie opolskim powiedziała, że „paczka jest projektem, który ma na celu wsparcie tych osób, które nie z swojej winy są w sytuacji nie do przejścia i ponad swoje możliwości. Mają takie bariery, gdzie potrzebują wsparcia, impulsu, dodania nadziei i otuchy, może solidarności, że nie są sami. To projekt, który ma na celu budowanie człowieka, wiary w siebie, w to, że ma się wpływ na swoje otoczenie i życie” – zaakcentowała.
Wicemarszałek Antoni Konopka podziękował wszystkim wolontariuszom, którzy co roku w okresie Bożego Narodzenia dają radość i pomoc rodzinom, które znalazły się w trudnej sytuacji. „Niesienie nie tylko pomoc materialną, ale również radość i nadzieję tym ludziom i za to też bardzo dziękuję. Wasze działania są nakierowane na zwykłego człowieka. Jan Paweł II powiedział, że bogaty nie jest ten, kto posiada, ale ten, który daje. Życzę wam wiele sukcesów w tym dziele, które realizujecie” – dodał.
W uroczystości wziął udział także bp Paweł Stobrawa. Opolski biskup pomocniczy wyraził wdzięczność, że dzięki Szlachetnej Paczce wiele rodzin mogło przeżyć radośnie święta Bożego Narodzenia, ale także uwierzyć, że nie są sami. „Oprócz tego wymiernego daru, który otrzymały rodziny, jest coś jeszcze bardzo ważnego – łączność, która powstaje między obdarowanymi, a darczyńcami. Jest to szalenie ważne, zwłaszcza we współczesnym świecie. Szlachetna Paczka jest ważna także dla ofiarodawców i wolontariuszy. Wszyscy, którzy włączyli się w tę akcję, niosą w sercu radość, którą św. Paweł wyraził w słowach, że więcej jest szczęścia w dawaniu niż w braniu” – zakończył.
Podczas gali wręczono symboliczne dyplomy koordynatorom oraz sponsorom i darczyńcom, którzy wspierali dzieło Szlachetnej Paczki.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.