Gdańsk: Msza św. z okazji imienin abp Sławoja Leszka Głódzia
17 maja 2010 | 10:51 | als Ⓒ Ⓟ
Uroczysta Msza św. z okazji imienin abp Sławoja Leszka Głódzia odbyła się w niedzielę, 16 maja w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie. Licznie zgromadzeni wierni wspólnie modlili się o potrzebne łaski dla gdańskiego metropolity, a po mszy złożyli solenizantowi życzenia.
– Wypełniając swoje obowiązki duchowe wkłada wiele serca, by pomagać ludziom w ich codziennych sprawach i potrzebach – mówił podczas Mszy Św. ks Grzegorz Szamocki, rektor gdańskiego Wyższego Seminarium Duchownego. Przypomniał, że abp Głódź „od ponad 2 lat zarządza gdańskim Kościołem, prawie 40 lat jest kapłanem, a z tego prawie 20 lat biskupem.”
Ks. Szamocki zaznaczył, że „abp Głódź nie unika trudnych zadań – jako biskup polowy i generał był ze swoimi żołnierzami, umacniał ich duchowo oraz podtrzymywał ich morale.” Zwracając się do gdańskiego metropolity mówił: „byłeś z nimi i w Afganistanie i w Iranie – można by wyliczać te wszystkie niebezpieczne miejsca, które odwiedziłeś. A byłeś tam po to, by mówić, że Bóg również tam jest obecny”.
– Nie jestem w stanie wymienić wszystkiego co uczyniłeś przez ostatnie lata dla archidiecezji i Kościoła gdańskiego. Mogę jedynie krótko wspomnieć, że seminarium ma już nową kaplicę, niebawem będzie wielofunkcyjne boisko. To znak Twojego wielkiego serca – arcybiskupie – dla seminarium i kleryków, ale i odpowiedzialności za przyszłość gdańskiego kościoła – mówił ks. Szamocki.
W Mszy św. uczestniczyli m.in.: marszałek województwa pomorskiego Mieczysław Struk, przewodniczący Solidarności Janusz Śniadek, przedstawiciele władz samorządowych, rektorzy pomorskich uczelni, przedstawiciele Zakonu Rycerskiego Bożego Grobu z Jerozolimy i służby mundurowe, w tym straż pożarna i policja. Po Mszy Świętej w krużgankach seminarium duchownego większość gości składała gdańskiemu metropolicie życzenia indywidualnie.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.