Drukuj Powrót do artykułu

Gdynia: Dar Młodzieży gotowy do drogi – dziś inauguracja Rejsu Niepodległości

20 maja 2018 | 08:05 | mm | Gdynia Ⓒ Ⓟ

Uczestnicy Rejsu Niepodległości już w sobotni poranek zostali zamustrowani na Darze Młodzieży. Na Skwerze Kościuszki w Gdyni od piątkowego popołudnia odbywają się wydarzenia towarzyszące inauguracji Rejsu Niepodległości. W sobotę odbył się koncert, którego gwiazdą była Justyna Steczkowska. Po nim w formie prezentacji 4D wyświetlanej na froncie gdyńskiego akwarium została przedstawiona historia Polski niepodległej ostatnich stu lat. Uroczystości zwieńczył pokaz fajerwerków.

Celem Rejsu Niepodległości jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Jego kulminacyjnym punktem będą Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

Słynny polski żaglowiec zagości m.in. w Kopehnadze, Osace, Singapurze, Kapsztadzie i Los Angeles. W portach, w których będzie cumował będą odbywały się wydarzenia, spotkania i konferencje promujące Polskę.

Organizatorami Rejsu są: Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej, Akademia Morska w Gdyni oraz Pallotyńska Fundacja Misyjna Salvattti.pl. Finansowo wspierają morską wyprawę: Orlen, Tauron i Polska Fundacja Narodowa.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.