Drukuj Powrót do artykułu

Gdynia: modlitwa w 92. rocznicę przyznania praw miejskich

05 lutego 2018 | 14:55 | Gdynia / ks. kk Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. www.nmp-gdynia.pl

W kościele pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w Gdyni odprawiona została uroczysta Msza św. z okazji 92. rocznicy przyznania praw miejskich Gdyni. W liturgii, której przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź uczestniczyli przedstawiciele władz państwowych, parlamentarzyści, samorządowcy i licznie przybyli gdynianie.

Metropolita gdański docenił współczesne walory miasta. Zaznaczył, iż obecnie Gdynia liczy prawie ćwierć miliona mieszkańców i jest miastem sukcesu – nowoczesnym ośrodkiem gospodarki morskiej, handlu oraz turystyki.

Abp Głódź powiedział, że to piękne i dynamiczne miasto narodziło się z morza, które w swej naturze wychwala wielkość Stwórcy. “Trzeba także przypomnieć i podkreślić inżynieryjną myśl Tadeusza Wendy, działalność wiceadmirała Kazimierza Porębskiego oraz zaangażowanie i pasję Eugeniusza Kwiatkowskiego, inżyniera i wielkiego formatu polityka – podkreślił.

Czytaj także: Ludzie z Góry Tabor

“Dzisiaj dziękujemy Panu Bogu za wczoraj, modlimy się za nasze dziś i jutro. Niech to miasto trwa w wierności Bożemu słowu i chrześcijańskiej tradycji, a Maryja Królowa Polski otacza opieką ludzi morza i wszystkich, którzy to miasto odwiedzają. Niech Gdynia cieszy się pokojem i w nim się rozwija” – podsumował abp Głódź.

Na zakończenie Eucharystii proboszcz gdyńskiej kolegiaty, ks. prałat dr Edmund Skalski, podziękował metropolicie gdańskiemu za tradycyjne przewodniczenie uroczystości. – Dzisiaj chcemy wypowiedzieć naszą wdzięczność za wielkie serce arcybiskupa, jego patriotyzm, kolejne lekcje o niepodległości. Dziękujemy za wrażliwe, ojcowskie serce – zaznaczył.

Wersja do druku

Przeczytaj także

05 lutego 2018 11:59

Koszalin: napisz list do biskupa

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.