Drukuj Powrót do artykułu

Gliwice: nowy wikariusz generalny diecezji

10 stycznia 2018 | 13:51 | Gliwice / ks.sw / mz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. BP KEP

Bp Andrzej Iwanecki, który w niedzielę 7 stycznia przyjął sakrę, został przez ordynariusza gliwickiego bp. Jana Kopca mianowany wikariuszem generalnym diecezji.

Bp Andrzej Iwanecki, który w niedzielę 7 stycznia przyjął sakrę i oficjalnie rozpoczął urzędowanie jako biskup pomocniczy, został minowany wikariuszem generalnym diecezji gliwickiej. W związku z tą nominacją bp Iwanecki z urzędu został członkiem Rady Kapłańskiej. Biskup Kopiec włączył go także do Kolegium Konsultorów diecezji gliwickiej.

Tym samym z urzędu wikariusza generalnego został odwołany ks. Marcin Królik, który od września 2016 roku jest proboszczem parafii Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Miasteczku Śląskim. Decyzją biskupa gliwickiego ks. Królik pozostanie dalej członkiem Rady Kapłańskiej i Kolegium Konsultorów, jak również pozostaje delegatem biskupa do przewodniczenia posiedzeniom sesji plenarnych I Synodu Diecezji Gliwickiej.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.