Drukuj Powrót do artykułu

Gliwice: wspólne świętowanie złotych jubilatów

08 września 2018 | 22:58 | ks. sw | Gliwice Ⓒ Ⓟ

W sobotę 8 września małżonkowie świętujący w tym roku złoty jubileusz swojego małżeństwa spotkali się w gliwickiej katedrze na wspólnej modlitwie.

Mszy św. w intencji jubilatów z diecezji gliwickiej przewodniczył biskup Jan Kopiec, wraz z nim Mszę koncelebrowali min. proboszczowie parafii, z których pochodzą jubilaci.

„Przez 50 lat kształtowaliście swoje życie i swoją wspólnotę według tych wartości, które wtedy przy ołtarzu wypowiadaliście sobie wzajemnie – mówił w homilii biskup Kopiec – Dzisiaj możecie Bogu bardzo wiele powiedzieć. Możecie też bardzo wiele powiedzieć Kościołowi, czy ten Kościół był przy was. To wielki bilans tego, co mieści się w naszym życiu i co każdego z nas zobowiązuje.”

Słowa wdzięczności i życzeń skierował do jubilatów ks. Waldemar Niemczyk, diecezjalny duszpasterz rodzin: „Szanowni jubilaci, przez pół wieku patrzycie wciąż w te same oczy, siadacie do tego samego stołu i dzielicie razem swoje smutki i radości. Jako duszpasterze prosimy was: przypominajcie te ważne słowa papieża Franciszka waszym dzieciom, uczcie tych słów wasze wnuki. Przepraszam, proszę, dziękuję.”

Msza św. w intencji złotych jubilatów odbyła się po raz trzeci. Jej organizatorem jest Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Gliwickiej. Na zakończenie jubilaci otrzymali pamiątkowe obrazki z modlitwą, upamiętniające dzisiejszą uroczystość.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.