Głogów: Cisi Pracownicy Krzyża odnowili swoje śluby
09 grudnia 2016 | 12:24 | kk Ⓒ Ⓟ
Co roku, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP, Cisi Pracownicy Krzyża odnawiają na całym świecie swoje śluby. Nie inaczej było w jedynym domu wspólnoty w Polsce – w Głogowie.
Wspólnota zrzesza księży i osoby świeckie, którzy poświęcają całe swoje życie Niepokalanej poprzez corocznie odnawiane śluby czystości, ubóstwa i posłuszeństwa.
– Co roku odnawiamy rady ewangeliczne, ale robimy to jakby po raz pierwszy. Może bardziej dojrzale, bardziej świadomie, ale ciągle z drżeniem serca dziękujemy Bogu za dar wytrwania i prosimy, aby dał nam siłę służyć człowiekowi cierpiącemu i potrzebującemu w którym obecny jest Chrystus – podkreśla s. Małgorzata Malska, przełożona głogowskiego domu.
W uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP dwójka kandydatów rozpoczęła swój czas formacji. To Karolina Pałys i Jonasz Fons, który zwraca uwagę, że nowe powołania są nie tylko w Polsce. „W siłę rośnie nasza wspólnota w Kamerunie, gdzie swoją formację rozpoczyna siedem osób we wspólnocie męskiej i cztery w żeńskiej. To napawa nas dużą nadzieją na rozwój dzieł, którą mają pomóc człowiekowi choremu i niepełnosprawnemu odkryć wartość swojego cierpienia i stać się apostołem wśród cierpiących” – dodaje Jonasz Fons.
Na odnowienie przyrzeczeń przyjechał br. Roman Płatek z Wrocławia, który jest we wspólnocie od ośmiu lat. – Wybrałem tę wspólnotę bo jest oparta o osoby niepełnosprawne, a sam jestem niepełnosprawny – podkreśla br. Roman i dodaje: „Osoba niepełnosprawna, chora powinna być pełnoprawnym członkiem Kościoła, a także apostołem”.
Cisi Pracownicy Krzyża to stowarzyszenie założone w 1950 roku przez włoskiego kapłana bł. ks. prałata Luigi Novarese.
Odnowienie przyrzeczeń poprzedziły rekolekcje, które poprowadził ks. Radosław Horbatowski, który jest duszpasterzem przy domu rekolekcyjnym „Uzdrowienie Chorych” w Głogowie.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.