Drukuj Powrót do artykułu

Gniezno: dzieci z przedszkola „Orzełki” Caritas uczciły 100-lecie niepodległości

09 listopada 2018 | 13:23 | bgk | Gniezno Ⓒ Ⓟ

Dzieci z Przedszkola „Orzełki” Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej uczciły w piątek o godzinie 11.11 jubileusz 100-lecia niepodległości odśpiewaniem 4 zwrotek hymnu państwowego. Wcześniej pomodliły się w intencji poległych za wolność Ojczyzny.

Tego dnia chyba we wszystkich szkołach rozbrzmiewały patriotyczne pieśni. Z okazji Święta Niepodległości, w tym roku tak wyjątkowego, bo obchodzonego w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę suwerenności i państwowości, w placówkach zorganizowano specjalne biało-czerwone lekcje i apele.

Rocznicę uczcili też najmłodsi. Dzieci z Przedszkola „Orzełki” Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej dokładnie o godzinie 11.11 przed siedzibą Caritas na osiedlu Orła Białego w Gnieźnie, przed wciągniętą na maszt biało-czerwoną flagą, a także sztandarem przedszkola, zaśpiewały cztery zwrotki hymnu narodowego. Towarzyszyli im wychowawcy, rodzice, dziadkowie i dyrektor Caritas ks. prałat Krzysztof Stawski, który wcześniej w prosty sposób wytłumaczył najmłodszym, co stało się z Polską w czasie zaborów, kim był Józef Piłsudski i dlaczego świętujemy co roku odzyskanie niepodległości.

Przedszkolaki pomodliły się też za wszystkich, którzy za wolność Polski walczyli i oddali życie. Dzieci miały też ze sobą „wąsy Marszałka”, w których na koniec zrobiły sobie wspólne zdjęcie. To jedna z inicjatyw gnieźnieńskiego Urzędu Miasta, zachęcająca do radosnego przeżycia 100-lecia niepodległości.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.