Drukuj Powrót do artykułu

Gniezno: świąteczne posiłki Caritas i u sióstr szarytek

04 kwietnia 2010 | 20:06 | bgk Ⓒ Ⓟ

Blisko sto osób bezdomnych, ubogich i samotnych zasiadło 4 kwietnia do wspólnego stołu przygotowanego przez Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej. Potrzebujących ugościły także gnieźnieńskie szarytki.

Świąteczny obiad Caritas odbył się tradycyjnie w Centrum Pomocy Bliźniemu w Gnieźnie. Na przybyłych czekały tradycyjne wielkanocne potrawy, dobre słowo i drobne upominki.

„Niesiemy pomoc każdego dnia, święta to jednak czas szczególny, w którym nikt nie powinien czuć się samotny i opuszczony. Dlatego co roku zapraszamy na świąteczny obiad osoby, które z różnych względów nie mogą go przygotować lub po prostu nie chcą go jeść w samotności” – powiedział ks. Krzysztof Woźniak, zastępca dyrektora Caritas Archidiecezji Gnieźnieńskiej.

Świąteczne śniadanie dla potrzebujących przygotowały także gnieźnieńskie siostry szarytki, które kontynuują dzieło s. Felicji Sierackiej i nadal prowadzą stołówkę dla osób bezdomnych. Przy suto zastawionych stołach zasiadło blisko 70 osób. Dzielono się jajkiem, składano sobie życzenia i wspominano skromną zakonnicę, które całe swoje życie poświęciła służbie ubogim.

Śniadanie u szarytek tradycyjnie pomogły przygotować członkinie Gnieźnieńskie Stowarzyszenie Miłosierdzia Świętego Wincentego a Paulo.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.