Drukuj Powrót do artykułu

„Dzięki Bogu jestem zakonnicą!” Historie na Dzień Życia Konsekrowanego

04 lutego 2019 | 11:04 | marketing Ⓒ Ⓟ

Sample

„Dzięki Bogu jestem zakonnicą!” Historie na Dzień Życia Konsekrowanego

Dzięki Bogu jestem zakonnicą! Historie spełnionych kobiet to niezwykłe wywiady z siostrami zakonnymi. Książka miała premierę z okazji tegorocznego Dnia Życia Konsekrowanego

To głos trzynastu sióstr zakonnych z różnych zgromadzeń. Teresa Pawlak, albertynka, jeździ na Przystanek Jezus na Woodstocku i z więźniami śpiewa piosenki Dżemu. Iwona Szwajca, klaryska, najszczęśliwsza jest za klauzurą. Justyna Papież, służebniczka dębicka, towarzyszy alkoholikom i codziennie modli się za uzależnionych. Maksymiliana Kamińska, misjonarka Chrystusa Króla, jako dwunastolatka złożyła uroczyste przyrzeczenie, że nigdy nie pójdzie do zakonu. Tymoteusza Agnieszka Gil, dominikanka, w zakonie nauczyła się być specjalistką od PR, księgową i pedagogiem specjalnym.

Jak pełne pasji kobiety odkrywały swoje powołanie do życia w habicie? Czy życie zakonne jest przewidywalne? Jak wygląda życie za klauzurą? Odpowiedź przynoszą poruszające wywiady Małgorzaty Terlikowskiej.

Dzięki Bogu jestem zakonnicą! Historie spełnionych kobiet, wydawnictwo Esprit, Kraków 2019.

Więcej na stronie Wydawnictwa Esprit: www.esprit.com.pl.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.