Drukuj Powrót do artykułu

Góra św. Anny: 13. Diecezjalna Pielgrzymka Rowerzystów

11 maja 2018 | 16:41 | hh | Góra św. Anny Ⓒ Ⓟ

W sobotę 12 maja odbędzie się 13. Diecezjalna Pielgrzymka Rowerzystów na Górę św. Anny. Msza św. rozpocznie się o godz. 13.00 w Bazylice św. Anny. Podczas wydarzenia przewidziano wiele atrakcji dla uczestników przed Domem Pielgrzyma.

Organizatorzy zapraszają pielgrzymów indywidualnych, jak i grupy rowerowe. Rowerzystów z Opola poprowadzi tradycyjnie Opolski Klub Turystyki Rowerowej RAJDER. Rozpoczęcie o godz. 8.45 na placu przed kościołem pw. św. Piotra i Pawła w Opolu (od strony Placu Mickiewicza).

Trasa będzie prowadzić przez Grudzice i Malinę do Kamienia Śląskiego, gdzie przewiduje się półgodzinny odpoczynek i modlitwę. Następnie rowerzyści wyruszą dalej przez Siedlec i Ligotę Dolną na Górę św. Anny. Powrót grupowy do Opola tą samą trasą.

Opolski Klub Turystyki Rowerowej RAJDER zapewnia pilotaż, apteczkę pierwszej pomocy, pomoc przedmedyczną w drobnych urazach oraz pomoc techniczną roweru. Cała trasa w obie strony to około 70 km.

Z Placu Mickiewicza w Opolu o godz. 11.00 wyruszy również grupa kolarzy szosowych, do których będzie można dołączyć przy Rondzie Jerzego Szczakiela o godz. 11.15.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.