Drukuj Powrót do artykułu

Górka Klasztorna: Góreckie Dni Młodości

01 lipca 2018 | 08:51 | jm | Górka Klasztorna Ⓒ Ⓟ

Najstarsze sanktuarium maryjne w Górce Klasztornej przez blisko tydzień wypełnione było uczestnikami Góreckich Dni Młodości. Ich hasłem były słowa „Mission Possible”, czyli misja jest możliwa.

Zasadniczym celem Góreckich Dni Młodości jest zacieśnienie relacji między parafiami prowadzonych przez Misjonarzy Świętej Rodziny. Tematyka rekolekcji wypływa z charyzmatu zgromadzenia: misje, rodzina, powołania. Trwające spotkania mają typowo religijny charakter. – Są formą rekolekcji ewangelizacyjnych, w których kładziony jest nacisk na formację, wspólnie spędzony czas, wzajemne ubogacanie się i doświadczenie Boga – powiedział ks. Rafał Ochojski MSF.

Młodzi podczas spotkań w grupach wraz z animatorami podjęli dyskusję na temat form pracy misyjnej oraz próbowali odpowiedzieć na pytanie, czy misja wiąże się zawsze z wyjazdem do odległego kraju. Poruszano również temat kryzysu migracyjnego w Europie i ewentualnych rozwiązań. – Oczywiście w programie nie zabrakło wspólnej modlitwy, adoracji oraz Eucharystii, w czasie której uczestnicy sami zadawali Bogu pytanie: „Panie, co jest moją życiową misją?” – powiedziała Natalia Kranz.

Góreckie Dni Młodości to także spotkania z ciekawymi gośćmi. W tym roku zaproszono m.in. misjonarza posługującego na Madagaskarze, małżeństwo, które odwiedziło Papuę Nową Gwineę oraz Dariusza Celińskiego z Fundacji Orla Straż, pomagającej ofiarom terroryzmu na Bliskim Wschodzie.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.