Gorzów Wlkp.: organy kościelne i fletnia Pana inspiracją do powstania logo Filharmonii
25 marca 2010 | 10:27 | wm Ⓒ Ⓟ
Organy kościelne, fletnia Pana, klawisze fortepianu, instrumenty strunowe i kształt budynku stały się inspiracją do opracowania logo Gorzowskiej Filharmonii, której rozpoczęcie budowy rok temu, poświęcił proboszcz gorzowskiej katedry ks. Zbigniew Samociak.
Na placu budowy, w jednej z gotowych sal filharmonii podczas konferencji prasowej 24 marca zaprezentowany został zwycięski znak graficzny. Czarno – białe logo przedstawia 10 pionowych kresek ułożonych półkoliście a pod nimi widnieje napis drukowanymi literami Filharmonia Gorzowska.
Gorzowscy melomani dorastali muzycznie dzięki uczestniczeniu przez wiele lat w koncertach organizowanych w Katedrze pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, której proboszcz ks. Zbigniew Samociak jest także kapelanem wojewódzkiego Chóru Cantabile uświetniającego doniosłe uroczystości kościelne.
W katedrze od pięciu lat rozpoczyna się Międzynarodowy Festiwal Muzyczny „Serenada nad Wartą” oraz festiwal organowy, tu swoje koncerty inauguruje Zespół fletowy Muzyki Dawnej „Preambulum”.
Spośród 300 nadesłanych projektów jury wybrało pracę zbiorową warszawiaków Daniela Frąca – architekta Filharmonii Gorzowskiej i Michała Tatjewskiego.
Daniel Frąc powiedział, że znak będzie na tyle uniwersalny, aby kojarzył się nie tylko z bryłą budynku, ale także z organami, rurami dzwonów rurowych, z klawiszami, strunami skrzypiec czy harfy.
Kompleks Filharmonii Gorzowskiej zawierać będzie m.in. salę koncertową z pełnym zapleczem i widownię na 600 miejsc, salę prób i podziemny parking. Ma być dostępny dla osób niepełnosprawnych, wyposażony w instalacje przeciwpożarowe, monitoring i klimatyzację.
Wkrótce na nazwę ulicy, przy której budowana jest filharmonia ogłoszony zostanie konkurs – zapowiedziała wiceprezydent miasta Urszula Stolarska. Obecnie jest to ul. Kusocińskiego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.