Drukuj Powrót do artykułu

Gorzowscy policjanci przejdą Ekstremalną Drogę Krzyżową

04.10.2017 , Myśliborz / wm / wer Ⓒ ℗

Sample Fot. Stanisław Żywica

Gorzowscy policjanci przejdą 7 października Ekstremalną Drogę Krzyżową do sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Myśliborzu. Organizatorem jest duszpasterstwo policjantów. Nocna wędrówka poprzedzona zostanie Mszą św. w parafii Najświętszego Zbawiciela przy ul. Niemcewicza.

– Pielgrzymkę zainicjowało pięciu policjantów, którzy wzięli udział wiosną w podobnym wysiłku duchowym, w którym uczestniczyły różne grupy osób. Tym razem zaproszenie do udziału skierowane zostało do policjantów – powiedział w rozmowie z KAI proboszcz parafii Najświętszego Zbawiciela, ks. Andrzej Tomys.

– Ta inicjatywa duchowa wpisuje się w modlitwę różańcową odprawianą na granicy naszej ojczyzny, która odbędzie się także 7 października – podkreślił kapelan. Trasa pieszej wędrówki, podczas której pątnicy rozważać będą w milczeniu Drogę Krzyżową wynosi ok. 40 km. Droga prowadzi duktami leśnymi i przez małe miejscowości. Na telefon można ściągnąć aplikację, dzięki której każdy będzie mógł ten szlak rozpoznać i skorzystać z umieszczonych tam rozważań – wyjaśnił ks. Tomys.

Msza św. przed pielgrzymką z udziałem kapelana policjantów ks. Jerzego Piaseckiego rozpocznie się o godz. 18.30. Kapelan zwrócił uwagę, że każdemu potrzebne jest Miłosierdzie Boże, stąd kierowanie się mężczyzn z modlitwą do Myśliborza.

Organizatorzy zapraszają osoby chętne do udziału w modlitewnym wydarzeniu. Zalecają też aby zabrać ze sobą telefon komórkowy, latarkę, odblask, prowiant oraz wygodny strój.

Kościół w Myśliborzu wybudowany został w 1905 r. Abp Marian Przykucki wyniósł tę świątynię 1 sierpnia 1993 r. do godności sanktuarium Miłosierdzia Bożego. Tuż za bramą na dziedzińcu znajdują się duże, ustawione na kamieniach figury, Jezusa w białej szacie i przed Nim stojącej s. Faustyny. Kościół i klasztor w Myśliborzu zostały wymienione w proroczej wizji św. s. Faustyny i opisane w jej “Dzienniczku”.

Wersja do druku

Przeczytaj także

06 października 2017 11:14

Ogólnopolska modlitwa "Różaniec do Granic"

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.