Drukuj Powrót do artykułu

Gorzyce: blisko 500 osób wzięło udział w Diecezjalnym Przeglądzie Piosenki Religijnej

21 października 2018 | 13:24 | apis | Gorzyce Ⓒ Ⓟ

40 wykonawców, co łącznie przekłada się na blisko 500 osób, wzięło udział XXV Diecezjalnym Przeglądzie Piosenki Religijnej, który odbył się 20 października w Gorzycach. Przebiegał on pod hasłem „Radośni w Duchu Świętym”.

Na scenie parafialnego domu kultury wystąpiły zespoły, duety i soliści z całej diecezji. Po względem repertuarowym organizatorzy stawiali na dowolność stylu i różnorodność tematyki wykonywanych utworów, a każdy mógł zaprezentować po dwie piosenki. Podczas przerw między występami zespołów animatorzy prowadzili zabawy i konkursy dla uczestników oraz przybyłych gości i słuchaczy.

Uczestników przeglądu odwiedził bp Krzysztof Nitkiewicz, który podziękował młodym oraz ich opiekunom za muzyczne zaangażowanie w parafiach, które służy umacnianiu wiary i budowaniu wspólnoty. Zachęcał jednocześnie do apostołowania poza swoim własnym środowiskiem, dzieląc się z innymi otrzymanymi od Boga talentami.

Ks. Damian Szypuła, koordynator przeglądu wyjaśniał, że zamysłem przeglądu jest to, aby członkowie zespołów śpiewaczych zaangażowani w scholach parafialnych oraz kantorzy spotkali się razem. – Wielu wykonawców poprzez takie występy chce zaprezentować swoje zdolności szerszej publiczności – podkreślił koordynator.

Na zakończenie przeglądu wystąpił gościnnie Adam Bubik, polsko-czeski muzyk i piosenkarz z Zaolzia. Na rynku muzycznym już od wielu lat znany jest i działa jako lider muzyki uwielbienia.

Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej w Gorzycach przyciąga także dawnych uczestników, którzy z sentymentem odwiedzają tego dnia dom parafialny, by posłuchać młodszych kolegów i wesprzeć ich gromkimi oklaskami. Ideą przeglądu jest popularyzacja piosenki religijnej, wspólna modlitwa oraz propagowanie działalności scholi i parafialnych zespołów muzyczno-wokalnych.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.