Gorzyce: XX Jubileuszowy Diecezjalny Przegląd Piosenki Religijnej
24 listopada 2013 | 21:11 | apis Ⓒ Ⓟ
Podczas XX Jubileuszowego Diecezjalnego Przeglądu Piosenki Religijnej, który odbył się w Gorzycach wzięło udział 55 zespołów muzycznych i wokalnych z parafii diecezji sandomierskiej. Imprezie patronował biskup sandomierski Krzysztof Nitkiewicz.
Zmagania artystyczne zorganizowane pod hasłem „Muzyka rytmem bicia serc” rozpoczęła wspólna Msza św., której przewodniczył bp Krzysztof Nitkiewicz.
Hierarcha w homilii mówił o konieczności odkrywania w sobie różnorodnych talentów, które są wielkim darem Bożym oraz o potrzebie pracy nad wewnętrzną harmonią na wzór porządku, jaki możemy obserwować w otaczającym nas świecie.
– Niejednokrotnie podziwialiście piękno otaczającego was świata, który jest dziełem Boga Stwórcy. O potrzebie jego ochrony przed zniszczeniem rozmawiacie w szkole i w domu, słyszycie w środkach masowego przekazu. O tym pięknym świecie będziecie zapewne śpiewać w swoich piosenkach przygotowanych na ten festiwal. Zespólcie wasze siły aby ten świat był jeszcze piękniejszy, aby każdy z was był pięknym człowiekiem, promieniującym Bożą miłością – mówił w homilii bp Nitkiewicz.
Po Mszy św. odbyły się na scenie Gorzyckiego Domu Parafialnego zmagania muzyczno – wokalne 55 zespołów. Trwały one przez ponad 8 godzin. Zdaniem organizatora ks. Piotra Cieśli, przegląd niezmiennie cieszy się dużym uznaniem wśród uczestników.
– Jest to swego rodzaju prezentacja ich całorocznej pracy w parafiach i szkołach. Na scenie wystąpili soliści, schole, grupy i zespoły śpiewacze oraz zespoły muzyczne – poinformował ks. Cieśla.
Zakończeniem jubileuszowego koncertu był pokaz sztucznych ogni i zabawa andrzejkowa. Gościem honorowym był rektor sandomierskiego Wyższego Seminarium Duchownego ks. Jan Biedroń, który 20 lat temu był organizatorem pierwszego gorzyckiego festiwalu piosenki religijnej.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.