Drukuj Powrót do artykułu

„Gość na Polach” z ks. Tadeuszem Isakowiczem-Zaleskim

09 lutego 2018 | 15:51 | kana (KAI) | Kraków Ⓒ Ⓟ

Sample materiały prasowe

W środę, 14 lutego, w krakowskich Polach Dialogu odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Gość na Polach”. Tym razem gościem wydarzenia będzie ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski, prezes fundacji im. Brata Alberta oraz duszpasterz osób niepełnosprawnych, Ormian i Kresowian.

“Zapraszamy na spotkanie, podczas którego będziemy poruszali temat sytuacji chrześcijan w Armenii” – zachęca ks. Rafał Cyfka, dyrektor krakowskiego biura organizacji Pomoc Kościołowi w Potrzebie (PKWP). Podkreślił, że Kościół jest powszechny i gromadzi wokół siebie wszystkie ludy i narody. “Armenia jest mało znanym krajem, stąd warto przyjść i posłuchać tych, którzy chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem” – dodał ks. Cyfka.

Chętni będą mogli dowiedzieć się, jak dzisiaj wygląda życie codzienne w Armenii, jaka jest sytuacja społeczno-kulturowa jej mieszkańców i jaka jest przyszłość tamtejszych wspólnot chrześcijańskich. “Będziemy rozmawiać także o tym, jak wygląda liturgia Ormian i ich sposób przeżywania wiary. Warto przyjść, bo poznając inne formy przeżywania wiary poszerzamy nie tylko naszą wiedzę, ale także łatwiej nam zrozumieć drugiego człowieka” – podkreślił kapłan.

Najbliższe spotkanie przy ul. Stradomskiej 6 rozpocznie się o godz. 19:00. Na początek przewidziano projekcję filmu dokumentalnego. Planowana jest również dyskusja z zaproszonym gościem.

Celem cyklicznych spotkań „Gość na Polach” jest przybliżenie sytuacji z krajów objętych konfliktami zbrojnymi oraz tych, gdzie chrześcijanie są zagrożeni. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.