Gość Niedzielny: w najnowszym wydaniu trzecia z dwunastu płyt superprodukcji „Biblia Audio”
11 lutego 2022 | 01:07 | asp | Katowice Ⓒ Ⓟ
Do najnowszego numeru „Gościa Niedzielnego” na niedzielę 13 lutego dołączona będzie trzecia z dwunastu płyt superprodukcji „Biblia Audio”. Na niej zarejestrowano Księgi: Kapłańską, Liczb i Powtórzonego Prawa. W tygodniku znajdziemy również artykuł opisujący te księgi.
– Bóg nie rzuca słów na wiatr. zarówno gdy obiecuje pomyślność, jak i wtedy, gdy ostrzega przed karą. Widać to wyraźnie w biblijnych księgach: Kapłańskiej, Liczb i Powtórzonego Prawa – wyjaśnia Andrzej Macura, autor tekst pt. „Obietnice w realizacji” opisującego wymienione księgi Pisma Świętego.
Są one częścią Pięcioksięgu Mojżeszowego. – Pięcioksiąg, który chrześcijanie zaliczają do kategorii ksiąg historycznych Starego Testamentu, a żydzi nazywają krótko Prawem, to niejako konstytucja ludu Starego Przymierza. Zawiera odpowiedź na najbardziej podstawowe pytanie o to, kim jest człowiek, a także wyjaśnienie, czym jest Izrael i jakie są jego relacje z Bogiem – tłumaczy redaktor Macura.
I tak z Księgi Kapłańskiej dowiemy się, jak czcić Boga, w Księdze Liczb zobaczymy, że przymierze między Bogiem a człowiekiem działa, z kolei Księga Powtórzonego Prawa ukaże nam dwie drogi, jakie Izrael, i każdy człowiek, ma do wyboru.
Superprodukcja „Biblia Audio”, czyli pełen zapis Pisma Świętego Starego i Nowego Testamentu jest największym słuchowiskiem w Europie. W nagraniu uczestniczyło niemal 500 aktorek oraz aktorów i aż 10 tysięcy statystów. To forma w pełni udźwiękowiona, ze specjalnie skomponowaną muzyką symfoniczną.
Twórcami tego gigantycznego projektu są: Krzysztof Czeczot (aktor, reżyser, założyciel firmy Osorno, w której produkowane są słuchowiska radiowe) i Maciej Budzich (autor bloga o mediach, reklamie i marketingu odpowiedzialny za funkcjonowanie projektu w sieci).
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.