Drukuj Powrót do artykułu

Gostynin: rajd ku czci św. Jana Pawła II – Papieża Rodzin

06 maja 2018 | 09:42 | eg | Gostynin Ⓒ Ⓟ

Około 180 osób, w tym rodziny, uczestniczyły w w sobotę w VIII Rodzinnym Rajdzie Rowerowym im. św. Jana Pawła II, który zorganizowała parafia Miłosierdzia Bożego w Gostyninie w diecezji płockiej, z okazji dwóch rocznic papieskich: beatyfikacji i kanonizacji Papieża Polaka. W programie rajdu był też konkurs wiedzy o Papieżu Rodzin.

VIII Rodzinny Rajd Rowerowy im św. Jana Pawła II (około 30 km) stanowił wotum wdzięczności za dar Jana Pawła II w 7. rocznicę jego beatyfikacji oraz 4. rocznicę kanonizacji. Przed wyjazdem na parkingu kościelnym wykonano pamiątkowe zdjęcie uczestników, ustawionych w znak JP II. Przed wyruszeniem w drogę policjanci rozdawali ulotki poświęcone bezpiecznemu poruszaniu się po drogach.

Rajd prowadził proboszcz parafii pw. Miłosierdzia Bożego ks. Sławomir Wiśniewski, a peleton zamykał burmistrz Gostynina Paweł Kalinowski. W 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości uczestnicy rajdu pojechali śladami miejsc pamięci narodowej – ku czci ofiar II wojny światowej oraz zbrodni katyńskiej i katastrofy smoleńskiej. Zatrzymali się m.in. w Drzewcach, Zalesiu, Kraśnicy, Gaśnem.

Przy każdym przystanku modlono się Koronką do Bożego Miłosierdzia o wieczny odpoczynek dla pochowanych w tych miejscach osób. Natomiast w kościele w Lucieniu wspólnie odmówiono litanię loretańską do Najświętszej Maryi Panny. Odbył się także konkurs wiedzy o św. Janie Pawle II.

Poza tym na miejscowym boisku czekał też poczęstunek, przygotowany przez Gostynińskie Centrum Edukacyjne. Nie zabrakło też wspólnego śpiewu pieśni patriotycznych.

30-kilometrowy rajd zakończył się przy pomniku św. Jana Pawła II w centrum Gostynina. Wzięło w nim udział około 180 rowerzystów.

Głównym organizatorem VIII Rodzinnego Rajdu Rowerowego im. św. Jana Pawła II była parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Gostyninie z ks. proboszczem Sławomirem Wiśniewskim.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.