Drukuj Powrót do artykułu

Groń św. Jana Pawła II: obchody 98. rocznicy urodzin Karola Wojtyły

04 maja 2018 | 16:50 | luk | Kraków Ⓒ Ⓟ

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie i Stowarzyszenie Szkół im. Jana Pawła II Archidiecezji Krakowskiej zapraszają na wyjątkowe świętowanie 98. rocznicy urodzin Karola Wojtyły, która przypada 18 maja. Z tej okazji 23 maja organizowany jest Rajd na Groń św. Jana Pawła II.

Zaproszenie skierowano do uczniów małopolskich szkół wraz z wychowawcami. Celem pieszej wycieczki będzie szczyt Leskowca i Jaworzyny, ulubionych miejsc wędrówek młodego Karola Wojtyły. „Ta ziemia od lat była mi bliska. Wpatrywałem się z podziwem w uroki jej krajobrazu, wędrowałem górskimi pasmami i dolinami wzdłuż potoków” – mówił w 1987 r. Jan Paweł II.

Jak podkreśla Katarzyna Twardosz z Instytutu Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II, wyprawa ma przypominać osobę św. Jana Pawła II, zwłaszcza jego zamiłowanie do gór. – To wyjątkowa forma świętowania kolejnej rocznicy urodzin św. Jana Pawła II. Chodzi nam też o integrację między szkołami oraz zwrócenie uwagi młodych jak ważna jest aktywność fizyczna – tłumaczy.

Rajd rozpocznie się o godz. 10:00 – zgłoszone grupy będę zdobywać szczyt indywidualnie. O godz. 12:00 w sanktuarium na Groniu św. Jana Pawła II dla wędrowców zostanie odprawiona Msza św. Po niej odbędzie się wspólne świętowanie wraz z poczęstunkiem.

Szczegółowe informacje o wyprawie, a także kartę zgłoszenia, można znaleźć na stronie internetowej www.idmjp2.pl. Grupy, które chciałby wziąć udział w rajdzie mogą się zgłosić do 18 maja.

Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie jest samorządową instytucją kultury, którą tworzą Województwo Małopolskie, Gmina Miejska Kraków oraz Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!”. Od 1 stycznia 2009 r. celem działania Instytutu jest zachowanie i promowanie dziedzictwa, które pozostawił po sobie Ojciec Święty Jan Paweł II oraz dialog między religiami i kulturami.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.