Drukuj Powrót do artykułu

Harmęże: w maju rusza Polska Szkoły Duchowości Maryjnej

17.03.2017 , rk, Harmęże, 17-03-2017 Ⓒ ℗

Do uczestnictwa w cyklu wykładów w ramach Polskiej Szkoły Duchowości Maryjnej zachęcają ojcowie franciszkanie z klasztoru w Harmężach koło Oświęcimia. Już maju br. w Centrum św. Maksymiliana rusza pierwsza edycja przedsięwzięcia, które w swoim założeniu ma pomóc członkom ruchów maryjnych pogłębić ich tożsamość.

Jeden z pomysłodawców o. Piotr Cuber OFMConv zaprasza do udziału w tym całkowicie nowym przedsięwzięciu członków ruchów, stowarzyszeń, grup i wspólnot maryjnych. „«Nauczycielami» będą w niej wybitni mistrzowie życia duchowego — święci i błogosławieni żyjący i kształtujący swoją duchowość w Kościele polskim” – wyjaśnił.

„Do udziału w PSzDM zapraszamy siostry zakonne, członkinie zgromadzeń i instytutów życia konsekrowanego, gdyż «wykładowcami» w naszej szkole będą ich założyciele, duchowi ojcowie i matki” – dodał franciszkanin. Wykłady adresowane są także do kapłanów, asystentów duchowych, moderatorów i animatorów poszczególnych ruchów.

Szkoła będzie prowadziła swe zajęcia w cyklu trzyletnim. W każdym roku zaplanowano trzy spotkania, które będą się odbywać w czasie weekendów. Rozpoczynać się będą w piątek, późnym wieczorem. Sobota będzie przeznaczona na wykłady i warsztaty. Niedziela będzie czasem dzielenia się własnymi refleksjami oraz komunikacji i prowadzenia grupy. „Spotkania będą się kończyć obiadem. Każdy będzie mógł powrócić do swojego domu w niedzielę wieczorem” – zapewnił o. Cuber.

Dla osób niezainteresowanych całym cyklem dziewięciu spotkań będzie możliwość skorzystania z jednego, bądź kilku wybranych tematów. Ci, którzy wezmą udział we wszystkich spotkaniach, otrzymają na zakończenie certyfikat ukończenia kursu Polskiej Szkoły Duchowości Maryjnej.

Wykłady i warsztaty będą prowadzić: dr Monika Waluś UKSW, o. dr Piotr Cuber OFMConv, mgr Urszula Fajczyk oraz duszpasterze posługujący w Centrum św. Maksymiliana w Harmężach.

Terminy spotkań pierwszego roku: 05-07 maja 2017 r; 22-24 września 2017 r.; 24-26 listopada 2017 r. Szczegóły na www.harmeze.franciszkanie.pl

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.