Hej, kolęda! – dziewiąta edycja akcji PoKolędzie JP2 rozpoczęta
04 stycznia 2024 | 17:23 | Centrum Myśli Jana Pawła II | Warszawa Ⓒ Ⓟ
Centrum Myśli Jana Pawła II zainaugurowało tegoroczną akcję PoKolędzie JP2. Chóry, schole parafialne i zespoły do 2 lutego 2024 będą kolędowały w miejscach o ograniczonym dostępie do kultury w Warszawie i okolicach.
Pierwsze muzyczne spotkanie, na które udali się chórzyści Centrum Myśli Jana Pawła II, odbyło się w Domu Pomocy Społecznej w Sadowej. Instytucja działa od 1993 roku i jest miejscem stałego pobytu dla 100 dorosłych osób z niepełnosprawnością intelektualną. Wizycie towarzyszyła świąteczna atmosfera wspólnego kolędowania. Muzycy oraz mieszkańcy zaśpiewali razem najpopularniejsze pieśni wykonywane w okresie świąt Bożego Narodzenia.
Leszek Chruściński, dyrektor DPS-u podkreślał, że tego typu spotkania mają ogromne znaczenie i dają namiastkę świąt Bożego Narodzenia osobom, dla których często jedyną rodziną są inni mieszkańcy domu i jego wychowawcy.
„Właśnie dla tej radości i uśmiechu drugiego człowieka warto pukać od drzwi do drzwi instytucji o ograniczonym dostępie do kultury, by wspólnie podtrzymywać tradycję kolędowania” – mówił Jakub Siekierzyński, dyrygent Chóru Centrum Myśli Jana Pawła II i koordynator akcji PoKolędzie JP2, ciesząc się z ogromnego zaangażowania podopiecznych DPS-u we wspólny śpiew.
Najbliższe spotkanie kolędowe odbędzie się w Centrum Alzheimera w Warszawie, które odwiedzi Chór Batorego. Z kolei Chór „SENIORiTA” zaśpiewa w Mazowieckim Szpitalu Wojewódzkim Drewnica, a Chór XXVII LO im. Tadeusza Czackiego uda się do pacjentów Hospicjum Sióstr Felicjanek im. bł. Hanny Chrzanowskiej.
PoKolędzie JP2 to coroczna inicjatywa, w ramach której Centrum Myśli Jana Pawła II zaprasza zespoły muzyczne, chóry i schole do wspólnego kolędowania z potrzebującymi w okresie bożonarodzeniowym. Organizując spotkania kolędowe wśród osób o utrudnionym dostępie do kultury, organizatorzy i zgłaszające się chóry promują polską tradycję kolędowania oraz solidarność społeczną. W akcji udział biorą nie tylko profesjonalne zespoły, ale także grupy muzykujących przyjaciół i znajomych. W tym roku do grona wykonawców wyjątkowo dołączyły także dwie grupy z województw małopolskiego i podkarpackiego.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.