Drukuj Powrót do artykułu

Henryków: w sobotę IX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych

20.08.2018 , KSMAW, lk, Wrocław Ⓒ ℗

IX Pielgrzymka Osób Niepełnosprawnych, ich Rodzin i Przyjaciół odbędzie się w sobotę 25 sierpnia w Henrykowie. Pielgrzymka jest organizowana przez Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Wrocławskiej i Caritas Archidiecezji Wrocławskiej. W ub. roku w pielgrzymce wzięło udział blisko 1200 osób, w tym 150 wolontariuszy z KSM.

Spotkanie na terenie opactwa cystersów rozpocznie się o godz. 10.00. O godz. 11.30 Mszy św. przewodniczył będzie bp Andrzej Siemieniewski, a po jej zakończeniu rozpocznie się piknik integracyjny z częścią artystyczną przygotowaną przez uczestników. Wydarzenie zakończy się około godziny 16.00.

Tak jak w poprzednich latach, w pielgrzymce wezmą udział grupy zorganizowane na co dzień skupione w różnego rodzaju placówkach wsparcia dla osób niepełnosprawnych: Domach Pomocy Społecznej, Warsztatach Terapii Zajęciowej czy Szkołach Specjalnych, ale także indywidualnie osoby niepełnosprawne wraz ze swoimi opiekunami.

Organizatorzy zachęcają do prezentacji własnych możliwości i osiągnięć w ramach swoich warsztatów terapii zajęciowej lub innych talentów (wokalnych, tanecznych, instrumentalnych, pantomimy czy rękodzielniczych).

Zgłoszenia można dokonać drogą pocztową (KSM Archidiecezji Wrocławskiej, ul. Katedralna 4/19, 50-328 WROCŁAW), elektroniczną: pon@archidiecezja.wroc.pl lub internetową, wypełniając formularz online na stronie www.ksm.wroclaw.pl

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.