Drukuj Powrót do artykułu

Hospicjum Łódzkie ma już 25 lat

28 kwietnia 2018 | 08:29 | xpk | Łódź Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. ks. Paweł Kłys

Mówisz do ludzi o drodze, prawdzie, życiu, a stać cię na osobiste zaangażowanie? A stać się na komunię z nimi? Stać cię na bliskość w stosunku do nich? Może bowiem pojawić się pokusa pomagania ludziom, ale na bezpieczny dystans, żeby tylko się nie zaangażować samemu – tłumaczył abp Grzegorz Ryś w 25. rocznicę powstania Stowarzyszenia Hospicjum Łódzkie w sanktuarium Matki Bożej Zwycięskiej w Łodzi.

– Kiedy stajemy przy łóżku człowieka, o którym wiemy, że jest chory terminalnie, zupełnie nie wiemy co powiedzieć. Ta dzisiejsza ewangelia jest właśnie o tym, że wtedy nie musisz w ogóle nic mówić. Wtedy istotne jest żebyś był! Dlatego Pan Jezus mówi do uczniów – ja jestem drogą, prawdą i życiem. Ja jestem przy was, nie bójcie się! – zaznaczył.

Stowarzyszenie Hospicjum Łódzkie to jedna z pierwszych w województwie łódzkim organizacji, która propaguje i prowadzi opiekę paliatywną nad ludźmi nieuleczalnie chorymi i nad ich rodzinami. Dzięki temu wieloletniemu działaniu w każdym powiecie, pacjenci mają dostęp do opieki paliatywnej, a ich rodziny nie pozostają bez konkretnego wsparcia duchowego w chorobie swoich bliskich.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.