Drukuj Powrót do artykułu

I Wigilia Legniczan w Rynku

23.12.2017 , mł, Legnica, 23-12-2017 Ⓒ ℗

W piątek 22 grudnia w centrum Legnicy odbyła się I Wigilia Legniczan. Na to świąteczne wydarzenie przybyło wielu mieszkańców miasta a także osoby, które w tym świątecznym czasie odwiedziły Legnicę.

W spotkaniu uczestniczył także biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wraz z księżmi z legnickich parafii, przedstawiciele Caritas Diecezji Legnickiej oraz władze naszego miasta. Były życzenia, wspólne kolędowanie, dzielenie się opłatkiem a także wigilijna kolacja.

Każdy uczestnik mógł posmakować barszczu, pieczonej ryby czy zupy grzybowej. Zanim jednak mieszkańcy podzielili się opłatkiem, harcerze na ręce Biskupa Legnickiego przekazali betlejemskie światełko symbolizujące pokój, braterstwo, nadzieję i miłość.

W słowie skierowanym do przybyłych Biskup Legnicki przypomniał, że Ewangelia to dobra nowina. – Nowina, która przychodzi do człowieka w odpowiednim czasie. My jesteśmy ludźmi, którzy przyjmą tę nowinę, która przekazuje nam coś, co w naszej konkretnej sytuacji może nam pomóc. Wiemy, że nie zawsze zdajemy sobie sprawę z tego, czego potrzebujemy. Mamy swoje zapatrywana, swoje oczekiwania i pragnienia, ponieważ chcemy być ludźmi szczęśliwymi – mówił bp Zbigniew.

Podkreślił też, że potrzebujemy światła w różnych sytuacjach życia. To światło przychodzi do nas od Boga. – Anioł powiedział do pasterzy – „Narodził się wam Zbawiciel”. To jest Król. On pokaże wam jak układać życie. To Pan Bóg rządzi nami wchodząc w głębię naszego wnętrza. Tam, gdzie my czujemy się najbardziej samotni – zaznaczył bp Kiernikowski.

Biskup legnicki przypomniał zgromadzonym, że Jezus pokaże właściwą drogę do budowania królestwa między ludźmi według zamysłu Pana Boga. – I to jest najważniejsze. Wtedy ludzie mogą żyć w prawdzie, pokoju i niezależnie od tego, kim są, jakie mają wykształcenie czy dorobek życia. Po to jest ta wigilia, żebyśmy właśnie tutaj przeżywali to, że jest ktoś, kto przychodzi do nas niezależnie od naszych zasług czy przekonań – mówił.

Na zakończenie biskup złożył wszystkim uczestnikom spotkania życzenia. – Życzę, byśmy umieli tę prawdę przeżywaną w tych dniach Bożego Narodzenia zastosować do naszego codziennego życia. Dlatego prosimy Pana Boga, abyśmy dzieląc się opłatkiem pamiętali, że jesteśmy braćmi, których łączy Jezus Chrystus, mimo różnic, które nosimy. Wszyscy bowiem potrzebujemy jedności i komunii.

Organizatorami spotkania byli: Międzyparafialna Stołówka Charytatywna i Stowarzyszenie „Spynacz” przy wsparciu legnickiej Caritas i władz miasta.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.