Drukuj Powrót do artykułu

II Światowy Dzień Ubogich w diecezji tarnowskiej (zapowiedź)

15 listopada 2018 | 12:46 | eb | Tarnów Ⓒ Ⓟ

Małe bochenki chleba zostaną rozprowadzone w parafiach diecezji tarnowskiej. Piekarze upieką 24 tysiące sztuk. Nabywając je można pomóc ubogim. Pierwszy raz Caritas diecezjalna organizuje także „Tytkę charytatywną”. Akcje odbędą się z okazji przypadającego w niedzielę II Światowego Dnia Ubogich.

– Piekarnie w regionie chętnie włączyły się do akcji. Chlebki Miłosierdzia będą rozprowadzane w niedzielę przy kościołach w prawie wszystkich parafiach diecezji. Składając ofiarę będzie można dostać chleb, a dzięki zebranym datkom będziemy mogli wspierać ubogich – podkreśla dyrektor Caritas ks. Zbigniew Pietruszka.

Drugą, nową akcją charytatywną w diecezji tarnowskiej jest „Tytka charytatywna”. Do parafii trafiło 5 tys. toreb.

– Dla wielu ludzi mieszkających na południu Polski słowo tytka nie jest zrozumiałe. Natomiast jest ono bardzo popularne np. w Wielkopolsce i oznacza torbę – wyjaśnia ks. Pietruszka.

Akcja polega na rozdaniu papierowych toreb, które chętni parafianie zabrali do domów i po wypełnieniu ich wskazanymi artykułami przyniosą z powrotem do kościoła lub punktu Caritas. Zebrane w ten sposób dary będą następnie rozdzielane wśród ubogich. Akcja jest prowadzona w całej Polsce.

Hasłem II Światowego Dnia Ubogich są słowa „Biedak zawołał, a Pan go usłyszał”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.