III Międzynarodowy Festiwal „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów (zapowiedź)
11 czerwca 2010 | 16:58 | mag Ⓒ Ⓟ
III Międzynarodowy Festiwal „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów” zainauguruje w najbliższą niedzielę 13 czerwca – Kati Debretzeni. Przez cały tydzień melomani będą mogli słuchać utworów barokowych w wykonaniu światowej sławy muzyków w kościele św. Trójcy w Kobyłce w diecezji warszawsko-praskiej.
Festiwal zainaugurują „Cztery Pory Roku” Antonio Vivaldiego. We wtorek będzie można przeżyć muzyczną podróż z Włoch do Boliwii przez Polskę, Niemcy, Francję i Amerykę Północną, a w piątek koncert „Pieśni wielu krajów Europy”. Natomiast podczas finału w niedzielę 20 czerwca będzie można posłuchać Rhonda Larsona, który zagra na takich instrumentach jak flet kryształowy, flety celtyckie, fletnia Pana, flety Indii, Europy i Ameryki Południowej.
W trakcie III edycji Festiwalu rozpocznie swoje działania także „Uniwersytet Kultury Europejskiej” – podkreśla ks. prałat Jan Andrzejewski, proboszcz parafii i dziekan dekanatu kobyłkowskiego. Wykład inauguracyjny poświęcony będzie znaczeniu muzyki w starożytnej Grecji – „Platon i jego naśladowcy, grecka filozofia muzyki.
W ramach festiwalu, koncerty będą odbywały się w kościele św. Trójcy. Świątynia uważana jest za jeden z najpiękniejszych barokowych budynków sakralnych w Europie.
Muzyka z tego okresu co świątynia – urzeka nas swoją ornamentyką przypominając o prawdach nieprzemijających – zaznacza ks. Grzegorz Walkiewicz. Nie dziwi zatem, dlaczego rokrocznie na Festiwal przybywa ponad 4 tysiące melomanów.
Honorowy patronat nad tegorocznym – III Międzynarodowym Festiwalem „Perła Baroku – Koncerty Mistrzów” objęli: abp Henryk Hoser – biskup warszawsko-praski, prof. Katarzyna Chałasińska – Macukow – rektor Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Norman Davies – światowej sławy historyk i pisarz.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.