Drukuj Powrót do artykułu

Inauguracja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Caritas zaprasza na konferencję

30.11.2017 , Caritas Polska / bd, Warszawa, 30 listopada 2017 Ⓒ ℗

Sample Fot. materiały prasowe

Serdecznie zapraszamy na uroczyste rozpoczęcie XXIV edycji akcji „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”, która odbędzie się 30 listopada w Centrum Okopowa (obok siedziby Caritas Polska) przy ul. Okopowej 55 w Warszawie. Rozpocznie się krótkim briefingiem prasowym o godz. 14.15, a o 14.30 przewidziana jest część artystyczna wraz z uroczystym rozpaleniem wigilijnej świecy.

W drugiej części inauguracji wezmą udział dzieci z Klubu Alternatywnego, placówki wychowawczej dla dzieci i młodzieży prowadzonej przez Caritas diecezji warszawsko-praskiej. Współorganizatorami wydarzenia są organizacje ekumeniczne – prawosławna Eleos i protestanckie diakonie: Diakonia Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego i Diakonia Kościoła Ewangelicko-Reformowanego.

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom to najstarsza i najbardziej rozpoznawalna akcja Caritas w Polsce. Co roku na polskich stołach wigilijnych płoną miliony charytatywnych świec Caritas, z których dochód przeznaczony jest na wsparcie dzieci z niezamożnych i potrzebujących rodzin. Dzięki środkom z akcji mogą również wyjechać na wakacje i ferie. Pomoc dla dzieci świadczona jest także indywidualnie – w zależności od zaistniałych potrzeb – przez placówki pomocy i wolontariatu Caritas działające na terenie całego kraju.

Więcej informacji na stronie www.wigilijnedzielo.caritas.pl.
Kontakt:
e-mail: rzecznik@caritas.pl
tel. 510 235 802

Wersja do druku

Przeczytaj także

29 listopada 2017 12:03

Najpopularniejsze imię dla chłopca we Włoszech? Franciszek!

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.