Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Informacje

20:27 / 23-09-2017

Płock: motocykliści modlili się na zakończenie sezonu

Około tysiąca motocyklistów wzięło udział w Mszy św. podsumowującej sezon motocyklowy, która odprawiona została 23 września na Starym Rynku w Płocku, w sąsiedztwie Sanktuarium Bożego Miłosierdzia. Przewodniczył jej diecezjalny duszpasterz motocyklistów ks. Dariusz Skoczylas: „Czy twój duchowy GPS prowadzi cię do Jezusa?” – pytał motocyklistów. W programie spotkania znalazła się też parada motocyklowa i pokaz jazdy ekstremalnej.

20:15 / 23-09-2017

Święty Krzyż: ponad 3 tys. osób wzięło udział w Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym

Ponad 3 tys. osób wzięło udział w XVIII Świętokrzyskim Rajdzie Pielgrzymkowym, który zakończył się 23 września na Świętym Krzyżu. Pielgrzymom towarzyszyło hasło: „Idźcie i głoście tajemnicę krzyża”.

20:03 / 23-09-2017

Otwock: benedyktyńskie Sympozjum Jubileuszowe

Tylko świadectwo naszego życia i wiary jest w stanie pociągnąć innych do Boga – podkreślił abp Henryk Hoser w czasie obchodów 100-lecia Zgromadzenia Sióstr Benedyktynek Misjonarek. W Domu Generalnym w Otwocku odbyło się Benedyktyńskie Sympozjum Jubileuszowe w czasie którego przypomniano historię zgromadzenia oraz jego rolę w społeczeństwie.

19:50 / 23-09-2017

Nowa Dęba: festiwal piosenki misyjnej rozpoczął X Dni Kard. A. Kozłowieckiego SJ

VI Podkarpacki Festiwal Piosenki Misyjnej rozpoczął 23 września w Nowej Dębie
obchody X Dni Kardynała Adama Kozłowieckiego SJ. Na scenie Samorządowego Domu Kultury rywalizowało ponad 30 wykonawców – solistów i zespołów, którym swego błogosławieństwa udzielił biskup pomocniczy Edward Frankowski.

17:49 / 23-09-2017

Bielsko-Biała: jubileusz ruchów charyzmatycznych zainaugurował Tydzień z Ewangelią

Przedstawiciele 31 wspólnot charyzmatycznych i ewangelizacyjnych dziękowali razem 23 września w kościele Najświętszego Serca Pana Jezusa w Bielsku-Białej za 25 lat posługi w diecezji bielsko-żywieckiej i prosili Ducha Świętego, by poprowadził ich na dalszej drodze radosnego głoszenia Dobrej Nowiny. Jubileusz ruchów charyzmatycznych pod przewodnictwem bp. Romana Pindla rozpoczął 16. Tydzień z Ewangelią, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Idź na całość”.

17:39 / 23-09-2017

Rzeszowscy maturzyści przybyli na Jasną Górę

„Jakie to ważne, żeby się nie pomylić, żeby dobrze wybrać, żeby potem nie żałować decyzji” – mówił do maturzystów bp Jan Wątroba. 20, 21 i 22 września 2017 r. odbyła się 21. Pielgrzymka Maturzystów Diecezji Rzeszowskiej na Jasną Górę, w której łącznie uczestniczyło blisko trzy i pół tysiąca maturzystów.

17:34 / 23-09-2017

Przesłanie Narodowego Kongresu Trzeźwości

Całkowita abstynencja kobiet w ciąży, wychowanie oraz edukacja dzieci i młodzieży w kulturze trzeźwości, a także zakaz reklamy napojów alkoholowych podobny do tego, który od lat obowiązuje w Polsce w przypadku wyrobów tytoniowych – to główne punkty przesłania trwającego w Warszawie Narodowego Kongresu Trzeźwości. Czterodniowe spotkanie zakończy niedzielna Msza św. w archikatedrze warszawskiej, którą będzie sprawować metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

17:31 / 23-09-2017

Przesłanie Narodowego Kongresu Trzeźwości: abstynencja kobiet w ciąży i promocja bezalkoholowego stylu życia

Całkowita abstynencja kobiet w ciąży, wychowanie oraz edukacja dzieci i młodzieży w kulturze trzeźwości, a także zakaz reklamy napojów alkoholowych podobny do tego, który od lat obowiązuje w Polsce w przypadku wyrobów tytoniowych – to główne punkty przesłania trwającego w Warszawie Narodowego Kongresu Trzeźwości. Czerodniowe spotkanie zakończy niedzielna Msza św. w archikatedrze warszawskiej, którą będzie sprawować metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

16:16 / 23-09-2017

Jasna Góra: dzień skupienia częstochowskich kapłanów

Słowo przepowiadane czy drukowane musi być uwiarygodnione przez świadectwo, by nie jawiło się jedynie jako piękna filozofia czy nawet utopia, ale jako rzeczywistość wiary, która przez Chrystusa daje życie, i to życie wieczne – mówił w homilii metropolita częstochowski abp Wacław Depo do kapłanów archidiecezji częstochowskiej. W sobotę, 23 września, odbyła się archidiecezjalna pielgrzymka duchowieństwa na Jasną Górę.

15:51 / 23-09-2017

Co chrześcijanin powinien wiedzieć na temat długu? – w Niepołomicach odbyła się konferencja „Biblia o finansach”

Co powinniśmy wiedzieć na temat długu? Dlaczego powinniśmy oszczędzać? Na te i inne pytania szukano odpowiedzi podczas konferencji „Biblia o finansach”. Spotkanie odbyło się w Parafii Dziesięciu Tysięcy Męczenników w Niepołomicach, a wykłady poprowadzili liderzy Edukacji Finansowej CROWN.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.