Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Informacje

20:52 / 29-05-2017

Bp Nitkiewicz: jubileusz kapłański dobrą okazją, by zastanowić się nad zmianami

Jubileusz kapłański jest dobrą okazją, żeby zastanowić się nad zmianami, jakie w nas zaszły od momentu przyjęcia święceń – powiedział bp Krzysztof Nitkiewicz 29 maja do kapłanów, którzy w tym roku obchodzą 25-lecie posługi. Uroczysta Msza św. dziękczynna sprawowana była w katedrze sandomierskiej.

20:50 / 29-05-2017

Bp Mazur: konsekrowany kościół jest dziełem Boga

Bp Jerzy Mazur konsekrował nową świątynię dla parafii pw. Wniebowzięcia NMP w Olecku,. W homilii przypomniał, że Kościół budują ludzie, którzy od początku uwierzyli, że jest to dzieło Boże.

20:49 / 29-05-2017

IV Kongres Rodzin: Jacek Pulikowski o zadaniach męża i ojca

Druga stacja IV Kongresu Rodzin diecezji legnickiej odbyła się w Lubinie. Pierwszy dzień święta rodzin odbył się w kościele św. Maksymiliana Marii Kolbe. Do południa w parafialnej sali teatralnej z jedną grupą małżonków spotykał się Jacek Pulikowski, znany i ceniony propagator życia małżeńskiego. W swoich dwóch wystąpieniach mówił m.in. o roli i zadaniach męża i ojca w rodzinie, o budowaniu autorytetu i umacnianiu relacji rodzinnych między rodzicami i dziećmi.

20:12 / 29-05-2017

Znana włoska zakonnica zaśpiewa na koncercie charytatywnym w Opolu

Siostra Cristina, włoska zakonnica i piosenkarka, zwyciężczyni konkursu The Voice of Italy 2 sprzed trzech lat, zaśpiewa w Opolu na koncercie charytatywnym na rzecz renowacji tamtejszej katedry. – To dobra okazja, aby przełamywać w nas różne stereotypy w spojrzeniu na siostry zakonne – uważa biskup opolski Andrzej Czaja. Początek koncertu 30 czerwca o godz. 19.00 na Placu Katedralnym.

20:10 / 29-05-2017

Diecezja tarnowska dzieli się powołaniami

Sześciu kapłanów diecezji tarnowskiej rozpoczyna przygotowania do wyjazdu na misje. Ponadto dwóch duchownych pojedzie głosić Ewangelię do Niemiec, a jeden do Stanów Zjednoczonych. Biskup tarnowski Andrzej Jeż skierował ich do pracy duszpasterskiej poza diecezję.

20:09 / 29-05-2017

Dolnoślązacy hojnie wspierają dzieło odbudowy szpitala w Aleppo

Powoli dobiega końca rozpoczęta 2 marca z inicjatywy abp. Józefa Kupnego akcja „Ponad podziałami dla Aleppo”. Jej celem jest pomoc w odbudowie szpitala w tym ogarniętym wojną syryjskim mieście. W ciągu zaledwie 2 miesięcy mieszkańcy Dolnego Śląska zebrali kwotę 343 tys. 117 zł i 98 gr.

20:08 / 29-05-2017

Wrocław: obchody 20-lecia 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego

Prawie 100 inicjatyw, przygotowanych przez różne instytucje miejskie i kościelne czeka wrocławian w związku z przypadającą w tym roku 20. rocznicą 46. Międzynarodowego Kongresu Eucharystycznego oraz wizyty papieża Jana Pawła II w stolicy Dolnego Śląska. Poinformowani o nich na specjalnej konferencji prasowej przedstawiciele archidiecezji, Urzędu Miasta Wrocław, Ośrodka Pamięć i Przyszłość oraz Instytutu Tertio Millennio.

19:50 / 29-05-2017

Katowice: będzie górnośląska metropolia – abp Skworc uczestniczył w sesji Rady Miasta

Abp Wiktor Skworc uczestniczył w XLII Sesji Rady Miasta Katowice, podczas której radni jednogłośnie przyjęli wniosek o utworzenie Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii. Obejmie ona 41 miast i gmin, będzie liczyła blisko 2,3 mln mieszkańców.

15:26 / 29-05-2017

Trwają przygotowania do V Synodu Diecezji Tarnowskiej

Trwają przygotowania do V Synodu Diecezji Tarnowskiej. W poniedziałek 29 maja zaprezentowano jego logo i uruchomiono stronę internetową, za pośrednictwem której można uczestniczyć w dyskusji na temat życia religijnego diecezji tarnowskiej. Komisja przygotowawcza do Synodu zachęca wiernych do przesyłania swoich spostrzeżeń, postulatów i dyskusji.

14:19 / 29-05-2017

29 maja – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej

W kalendarzu liturgicznym Kościół wspomina 29 maja św. Urszulę Ledóchowską, założycielkę Zgromadzenia Sióstr Urszulanek Serca Jezusa Konającego (urszulanek szarych). Żyła na przełomie wieków (1865-1939) i czasów. Niemal na jej oczach zmieniała się karta historii europejskiej. W pracy apostolskiej matka Urszula niejednokrotnie decydowała się na rozwiązania awangardowe, na owe czasy wręcz rewolucyjne, które do dziś nie […]

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.