Bądź na bieżąco!

Otrzymuj najnowsze informacje wybrane specjalnie dla Ciebie.

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej. Szczegóły na stronie www.kai.plX

Informacje

18:33 / 24-07-2017

Przed podjęciem decyzji Prezydent modlił się na Jasnej Górze

Andrzej Duda modlił się wczoraj wieczorem na Jasnej Górze – potwierdziło biuro prasowe sanktuarium. Prezydent RP 23 lipca wziął udział w wieczornej modlitwie Apelu Jasnogórskiego w Kaplicy Jasnogórskiej przed łaskami słynącą ikoną Matki Bożej.

17:32 / 24-07-2017

Gorzów Wlkp.: po pożarze katedry Msze św. odprawiane w wieżowcu po dawnej „Przemysłówce”

W związku z lipcowym pożarem wieży katedry Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Gorzowie Wielkopolskim, Msze św. odprawiane będą w pobliskim wieżowcu „Przemysłówka”, należącym do dawnego Gorzowskiego Przedsiębiorstwa Budownictwa Przemysłowego, w którym na parterze do niedawna mieściła się siedziba banku.

16:44 / 24-07-2017

Diecezja zielonogórsko-gorzowska: ok. 19 tys. osób skorzystało z „Programu Operacyjnego Pomocy Żywnościowej”

Prawie 19 tys. osób diecezji zielonogórsko–gorzowskiej w minionym roku, objętych zostało programem pomocowym pod nazwą: „Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014-2020 w województwie lubuskim”, którego współpartnerem jest Caritas diecezji zielonogórsko-gorzowskiej. Obok Caritas, beneficjentami są także: PCK, Federacja Polskich Banków Żywności oraz Polski Komitet Pomocy Społecznej. Organizacją pośredniczącą jest Agencja Rynku Rolnego a organem kontrolującym i nadzorującym wojewoda lubuski.

16:25 / 24-07-2017

Oświęcim: kard. Sarah odwiedził były obóz niemiecki i klasztor w Harmężach

Kard. Robert Sarah, prefekt Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, odwiedził 24 lipca były obóz niemiecki Auschwitz-Birkenau w Oświęcimiu. Purpurat, który przyjechał do Polski na zaproszenie krakowskiej prowincji franciszkanów, modlił się w celi śmierci św. Maksymiliana Kolbego, gdzie pozostawił różaniec, złożył też wieniec przy Ścianie Straceń na terenie Auschwitz I.

15:28 / 24-07-2017

Szczyrk: medal dla papieża od luterańskiej parafii

Luterański duchowny, ks. Jan Byrt ze Szczyrku, poinformował, że wysłał do papieża Franciszka okolicznościowy medal, jaki powstał z okazji 500-lecia Reformacji. Ewangelicka parafia ofiarowuje medal w kształcie Róży Lutra m.in. osobom, które przyczyniają się do dialogu pomiędzy Kościołami ewangelickim i katolickim.

15:24 / 24-07-2017

Kamień Śląski: sesja plenarna Rzymskokatolicko-Luterańskiej Komisji ds. Dialogu Teologicznego

„Przez ostatnie 50 lat mieliśmy możliwość spojrzenia na siebie w nowym świetle jedności, przyjaźni i wzajemnego szacunku. Mamy nadzieję na głębszą jedność” – powiedział bp William Kenney z rzymskokatolickiej archidiecezji Birmingham w Wielkiej Brytanii, który jako członek Rzymskokatolicko-Luterańskiej Komisji ds. Dialogu Teologicznego pracuje nad ostateczną wersją dokumentu pt.: „Chrzest i wzrastanie we wspólnocie”. Sesja plenarna komisji obraduje w dniach 18-25 lipca w Centrum Kultury i Nauki Wydziału Teologicznego Uniwersytetu Opolskiego w Kamieniu Śląskim.

15:16 / 24-07-2017

Konkurs z Wydawnictwem REBIS

Dla naszych czytelników mamy 5 książek Czerwony namiot Pytanie konkursowe brzmi: Czy książkę Czerwony namiot zekranizowano jako film fabularny, czy serial? *** Odpowiedź prosimy nadsyłać poniedziałku 31 lipca (włącznie) na adres konkurs@ekai.pl. Należy podać imię, nazwisko i adres korespondencyjny, a w temacie maila wpisać hasło „Czerwony namiot”. Listę zwycięzców opublikujemy we wtorek 1 sierpnia na stronie ekai.pl. Przeczytaj REGULAMIN konkursowy ekai.pl

15:07 / 24-07-2017

Zejście z Góry Tabor

Gdy rok po ŚDM coraz częściej pojawiają się głosy, że 12 miesięcy nie wystarczyło (ani księżom, ani młodym), by skutecznie zejść z kanapy i zasznurować wyczynowe buty, bardziej, niż nad owocami tego spotkania, zastanawiam się nad tym, czy – w euforii i zmęczeniu – nie potraktowaliśmy go jak „magicznego eliksiru”, który pozwoli nam zredukować duszpasterskie […]

14:23 / 24-07-2017

#rokpośdm: 650 mln zł – korzyści jakie Światowe Dni Młodzieży przyniosły miastu i regionowi

– Badania przeprowadzone po Światowych Dniach Młodzieży pokazują bardzo wyraźnie, że kwota, jaką zostawili pielgrzymi w Krakowie, przekracza 650 mln zł. To jest pewien wymiar ekonomiczny tej wizyty i bardzo ważny z punktu widzenia branży turystycznej i lokalnego rynku – powiedział zastępca prezydenta Krakowa Andrzej Kulig, podsumowując z perspektywy roku korzyści promocyjne dla miasta po ŚDM. Jego zdaniem Kraków potwierdził swoją istotną rolę jako miasta turystyki religijnej.

13:57 / 24-07-2017

Przewodniczący Episkopatu dziękuje Prezydentowi RP

Za postawę zajętą w sprawie ustaw o Sądzie Najwyższym i Krajowej Radzie Sądownictwa podziękował prezydentowi RP Andrzejowi Dudzie przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki. „Autentyczna demokracja możliwa jest tylko w państwie prawnym i w oparciu o poprawną koncepcję osoby ludzkiej” – podkreśla w swym liście abp Gądecki.

Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.