Świat

23 stycznia 2019 | 02:34

Mieli być w Panamie – są w więzieniu

Nie wszyscy mogą wziąć udział w Światowych Dniach Młodzieży w Panamie. Panująca sytuacja polityczna w Nikaragui sprawiła, że wiele młodych osób trafiło do więzienia lub straciło życie. Miejscowa Konferencja Episkopatu ostatecznie nie mogła przyjąć młodzieży w swoich diecezjach obawiając się o jej bezpieczeństwo.

22 stycznia 2019 | 22:27

Katolicy i muzułmanie o opiece paliatywnej

„Perspektywy chrześcijańskie i muzułmańskie opieki paliatywnej i końca życia” – to temat seminarium współorganizowanego przez Papieską Akademię Życia oraz amerykański Uniwersytet Georgetown w Katarze.

22 stycznia 2019 | 11:27

Bp Alvarez: w Kolumbii jest wielkie pragnienie pokoju

Nasz kraj przyżywa ogromne cierpienie. Pragniemy jednocześnie wyrazić wdzięczność Papieżowi za okazane wyrazy bliskości i współczucia – powiedział po ubiegłotygodniowym zamachu na szkołę policyjną w Bogocie sekretarz episkopatu Kolumbii.

22 stycznia 2019 | 02:59

Dziś rozpoczynają się Światowe Dni Młodzieży

Młodzież ze wszystkich stron świata zaczyna zjeżdżać do stolicy Panamy na Światowe Dni Młodzieży, które rozpoczną się jutro, 22 stycznia. Dzień później dołączy do niej papież Franciszek.

21 stycznia 2019 | 19:45

Bazylika w Aparecida otrzyma największą na świecie „Biblię Open-Air”

Już niebawem na zewnętrznych fasadach bazyliki w Aparecida na południu Brazylii będzie można podziwiać największą na świecie „Biblię Open-Air”. Administracja bazyliki poinformowała 19 stycznia, że od lipca na ścianach drugiej co do wielkości świątyni na świecie zostaną umieszczone cztery charakterystyczne sceny z Biblii.

21 stycznia 2019 | 16:00

Amerykańska kolebka chrześcijaństwa czeka na papieża

W Panamie, od której w XVI w. rozpoczęła się ewangelizacja obu Ameryk, wiara chrześcijańska do dziś przeżywana jest jako wezwanie do misji i dawania świadectwa. Mieszkańcy tego kraju mają nadzieję, że papież Franciszek umocni ich ewangelizacyjny zapał, ale też, że przyniesie otuchę i pokój dla pogrążonego w kryzysie regionu Ameryki Centralnej.

20 stycznia 2019 | 23:44

Jeśli odejdziemy z Iraku, utracimy swoje korzenie

Według chaldejskiego patriarchy Iraku kard. Luisa Raphaëla Sako wielkim wyzwaniem dla Kościoła lokalnego pozostaje zachowanie obecności chrześcijan w tym kraju. Bez nich straci on swoje korzenie. Ważne jest ofiarowanie nadziei, ale także pomoc w znalezieniu pracy, bezpieczeństwa i trwałego pokoju. Przyznał, że terroryzm, migracje oraz prześladowanie chrześcijan nadal pozostają poważnym problemem w tej części świata.

20 stycznia 2019 | 12:10

Test na HIV warunkiem ślubu?

Wśród dokumentów, jakie pary, które pragną zawrzeć związek małżeński w stolicy Indonezji, muszą złożyć m.in. wynik testu na HIV. Odpowiednie rozporządzenie władz miejskich weszło w tych dniach w życie, poinformowała 17 stycznia azjatycka agencja prasowa Ucanews. Testy na HIV są bezpłatne i muszą zostać wykonane na miesiąc przed planowanym ślubem. Ich wynik klinika wykonująca test prześle do ministerstwa ds. religii wydającego licencję na zawarcie małżeństwa.

20 stycznia 2019 | 11:46

Trwa kongres ekologiczny przed ŚDM

Gdybyśmy naprawdę kierowali się w życiu nakazem Jezusa: „Kochaj bliźniego swego”, wzrosłaby także świadomość ekologiczna – mówili o tym uczestnicy kongresu „Młodzi dla wspólnego domu”, poprzedzającego centralne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Zwracali uwagę, że pierwszymi ofiarami kryzysu ekologicznego są ubodzy.

20 stycznia 2019 | 11:38

Doceniam szukanie nowych źródeł energii w Polsce

Doceniam inicjatywy ograniczenia korzystania z węgla na rzecz stopniowego przechodzenia do nowszych źródeł energii w Polsce – powiedział w rozmowie z KAI kard. Peter Turkson, prefekt Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka. Uczestniczy on w kongresie ekologicznym „Młodzi dla wspólnego domu”, poprzedzającym centralne wydarzenia Światowych Dni Młodzieży w Panamie.

1 2 3 502
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.