Internetowy Różaniec Karoliny Kózkówny
30 września 2010 | 12:22 | KSM, lk / sz Ⓒ Ⓟ
Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży zaprasza do włączenia się do internetowego Żywego Różańca Błogosławionej Karoliny Kózkówny. W październiku mija pierwsza rocznica krucjaty modlitwy różańcowej prowadzonej przez młodzież w intencji młodzieży.
Idea utworzenia Żywego Różańca zapoczątkowana została 2 sierpnia 2009 r. podczas obchodów 111. rocznicy urodzin Karoliny Kózkówny w Sanktuarium błogosławionej w Zabawie w diecezji tarnowskiej. Już w październiku 2009 r. KSM rozpoczął krucjatę modlitewną.
Zmiana tajemnic różańcowych dokonuje się drogą internetową – każdego dziesiątego dnia miesiąca około godz. 18.00, w trakcie czuwania przy Sarkofagu bł. Karoliny. We wszystkich nabożeństwach odbywających się w Sanktuarium można uczestniczyć za pośrednictwem Internetu dzięki kamerze zainstalowanej w kościele. Ponadto, na stronie internetowej znajduje się skrzynka intencji, do której można składać swe prośby i dziękczynienia.
Bł. Karolina Kózkówna, która zginęła w wieku 16 lat, broniąc przed rosyjskim żołnierzem swojego dziewictwa, była wielką czcicielką Matki Bożej. Różaniec odmawiała codziennie, apostołowała w swym środowisku, nauczała dzieci i dorosłych.
„Niech dar Żywego Różańca będzie darem dla błogosławionej Karoliny, podziękowaniem za ukazanie nam drogi ku prawdziwemu szczęściu, ale przede wszystkim niech będzie darem dla nas samych i wszystkich, którzy tej modlitwy tak bardzo potrzebujemy” – podsumowuje ks. Marcin Baran z sanktuarium w Zabawie.
Do tej pory młodzi ludzie modlili się różańcem blisko w 900 intencjach przesłanych przez Członków Żywego Różańca.
Wszystkich, którzy pragną włączyć się w to dzieło, Stowarzyszenie zachęca do odwiedzenia strony poświęconej inicjatywie: www.rozanieckaroliny.ksm.org.pl .
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.