Drukuj Powrót do artykułu

„Ja jestem” – koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL

27 lutego 2018 | 07:54 | Lublin / olc / mip Ⓒ Ⓟ

„Bardzo się cieszę, że możemy spotkać się razem w roku jubileuszowym. Ten koncert z jednej strony jest zwieńczeniem pracy nad słuchowiskiem, a z drugiej strony jest dedykowany naszej uczelni, która od stu lat wpisuje się w życie Kościoła, naszej ojczyzny i naszego miasta” – powiedział podczas wydarzenia rektor KUL ks. prof. Antoni Dębiński.

Na koncercie „Ja jestem” z okazji jubileuszu 100-lecia KUL w lubelskim Centrum Spotkania Kultur obecni byli również abp Stanisław Budzik, wojewoda lubelski Przemysław Czarnek, marszałek województwa lubelskiego Sławomir Sosnowski, prezydent Miasta Lublin Krzysztof Żuk, przedstawiciele lubelskich uniwersytetów oraz instytucji kulturalnych.

Podczas widowiska, które wyreżyserował znany aktor Krzysztof Czeczot wyjątkowe interpretacje Pisma Świętego zaprezentowali m.in. Jerzy Trela, Małgorzata Kożuchowska, Anna Dymna, Stanisław Sojka, Adam Woronowicz czy Wojciech Malajkat. Towarzyszyła im Orkiestra Trybunału Koronnego oraz Chór Akademicki KUL. Podczas widowiska jeden z psalmów został odczytany przez rektora KUL, ks. prof. Antoniego Dębińskiego, a artystom towarzyszyli aktorzy teatru ITP działającego na KUL.

Czytaj także: UPJPII pierwszym uniwersytetem katolickim z uprawnieniami do doktoratów z nauk o mediach

„Ta produkcja Biblia Audio to wydarzenie wyjątkowe nie tylko w Polsce, ale i na świecie, bo jeszcze nie powstało nigdy takie słuchowisko, zawierajace tak dużą ilość tak niezwykych wydarzeń w jednym miejscu” – podkreślił Krzysztof Czeczot.

Koncert stanowił również oficjalne zakończenie pracy nad projektem „BIBLIA AUDIO superprodukcja”, którego pomysłodawcą i realizatorem był Krzysztof Czeczot. Jest to słuchowisko zawierające całe Pismo Święte. Praca nad nim trwała trzy lata. W realizacji pomogło wielu znanych artystów oraz wolontariuszy. Partnerem inicjatywy był Katolicki Uniwersytet Lubelski, gdzie zrealizowana została część nagrania w którą zaangażowali się studenci, pracownicy oraz Chór Akademicki.

Wersja do druku

Przeczytaj także

26 lutego 2018 07:01

Renovabis - 25 lat solidarnej pomocy Europie Wschodniej

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.