Drukuj Powrót do artykułu

“JA JESTEM”: Koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL

15.02.2018 , Lublin / lj / mz, Lublin, 26 lutego 2018 Ⓒ ℗

Sample Fot. materiały prasowe

W poniedziałek 26 lutego o godz. 19.00 w sali operowej Centrum Spotkania Kultur w Lublinie odbędzie się wyjątkowy koncert z okazji jubileuszu 100-lecia KUL zatytułowany „JA JESTEM”. Na scenie wystąpią m.in. Anna Dymna, Małgorzata Kożuchowska, Jerzy Trela, Stanisław Soyka, Adam Woronowicz, Wojciech Malajkat, Miłogost Reczek, a także Orkiestra Trybunału Koronnego i Chór KUL.

Podczas koncertu usłyszymy fragmenty Pisma Świętego w interpretacji czołowych polskich aktorów, którym towarzyszyć będzie muzyka symfoniczna oraz specjalne realizacje dźwiękowe i audiowizualne.

Koncert został “zbudowany” na wybranych fragmentach słuchowiska BIBLIA AUDIO, przedsięwzięcia wyjątkowego w skali światowej, bo pierwszego nagrania całego Pisma Świętego w języku polskim w formie audiobooka. Efektem tej pracy jest trwające 113 godzin profesjonalne słuchowisko z dźwiękami tła i własną muzyką, w przygotowaniu którego wzięło udział wielu wybitnych i znanych polskich artystów oraz setki amatorów-wolontariuszy. W sumie w projekcie nagrano 480 głosów. Nagrania dźwiękowe realizowano w różnych miejscach, między innymi na KUL, który był partnerem projektu i w Izraelu. Fani BIBLII AUDIO odsłuchali ponad 20.000.000 minut na YouTube. Poniedziałkowy koncert jest także uroczystym zwieńczeniem tej trwającej trzy lata pracy nad projektem.

Fot. materiały prasowe

Reżyserem koncertu jest aktor i reżyser oraz pomysłodawca projektu BIBLIA AUDIO Krzysztof Czeczot, którego także zobaczymy na scenie.

Koncert został objęty Patronatem Narodowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy oraz Patronatem Honorowym Przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski abp. Stanisława Gądeckiego.

Bilety na koncert w cenach: 10 zł (dla osób z niepełnosprawnością), 40, 60, 80 i 120 zł można nabyć w kasie CSK oraz w sprzedaży internetowej na portalu eventim.pl.

Szczegółowe informacje na temat projektu BIBLIA AUDIO można znaleźć na stronie internetowej.
Partnerem koncertu są Województwo Lubelskie i Miasto Lublin. Koncert wsparli także Fundacja PZU, Fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza oraz PGE Dystrybucja S.A.

Serdecznie zapraszamy!

Wersja do druku

Przeczytaj także

15 lutego 2018 10:44

„Dar Juniora dla Seniora” - rusza 23. Jałmużna Wielkopostna Caritas

Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.