Drukuj Powrót do artykułu

Jabłonowo Pomorskie: II Spotkanie Kolędników Misyjnych

13.01.2018 , aw, xpb, Jabłonowo Pomorskie, 13-01-2018 Ⓒ ℗

Jesteście bardzo ważną cząstką Kościoła misyjnego i nigdy o tym nie zapominajcie – mówił bp Wiesław Śmigiel do kolędników misyjnych, którzy zgromadzili się w sobotę, 13 stycznia, w Jabłonowie Pomorskim na 2. Spotkaniu Kolędników Misyjnych Diecezji Toruńskiej.

Zgromadzonych powitał ks. kan. Grzegorz Tworzewski, delegat biskupi ds. misji, który podkreślił, że to świętowanie jest formą podziękowania za całoroczną pracę formacyjną z dziećmi, które wrażliwością swojego serca mobilizują dorosłych do pomocy ich rówieśnikom w krajach misyjnych i same takiej pomocy udzielają.

Pierwsza cześć spotkania rozpoczęła się w Centrum Kultury i Sportu, gdzie najpierw odbył się konkurs gwiazd betlejemskich i strojów grup kolędniczych. Następnie misjonarz świecki Rafał Solski podzielił się świadectwem niesienia Chrystusa w Mongolii.

Dzieci ze szkoły podstawowej w Drużynach wystąpiły z przedstawieniem pt: „Z kolędą w domu”. Na koniec pierwszej części Sekretarz Krajowy Papieskich Dzieł Misyjnych Dzieci Anna Sobiech przypomniała o symbolach tegorocznego misyjnego kolędowania oraz istocie modlitwy pięciu palców.

Centralnym punktem diecezjalnego spotkania kolędników misyjnych była Msza św. w kościele pw. Chrystusa Króla, której przewodniczył bp Wiesław Śmigiel.

W homilii bp Wiesław nawiązując do treści ewangelicznych mówiących o powołaniu Mateusza zwrócił uwagę na potrzebę zastanowienia się nad własnym powołaniem. – Pan Bóg patrzy na serce człowieka i powołuje, a moc Jego słowa powoduje, że człowiek pozostawia wszystko i idzie w nieznane dlatego, że ufa Bogu – mówił bp Wiesław.

Zwracając się do małych kolędnikowi misyjnych dodał, że dzisiaj wszyscy jesteśmy powołani, aby iść do ludzi, oddać cząstkę siebie drugiemu człowiekowi i nieść Chrystusa wśród swoich rodzin, znajomych, kolegów ze szkoły. – Jesteście bardzo ważną cząstką Kościoła misyjnego i nigdy o tym nie zapominajcie – podkreślił.

Przypominając założenia Adhortacji apostolskiej papieża Franciszka „Evangelii gaudium” i osobę św. Teresy z Lisieux, patronki misji dodał, że misjonarzem jest dziś każdy poprzez uczestnictwo w dziele Kościoła. Zachęcił także do modlitwy o pokój w krajach misyjnych, nowe powołania oraz do dalszej aktywnej działalności misyjnej w diecezji.

W II Spotkaniu Kolędników Misyjnych uczestniczyło 27 grup kolędników reprezentujących parafie w Bobrowie, Brudzawach, Grodzicznie, Grudziądzu (św. Stanisława Bp.), Grzybnie, Jabłonowie Pom., Kowalewie Pom., Kruszynach, Lidzbarku Welskim (św. Wojciecha), Unisławiu i Wielkich Łunawach.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.