Jak spotkać Boga w modlitwie?
13 września 2003 | 18:32 | ast //per Ⓒ Ⓟ
Ukazała się książka wybitnego propagatora modlitwy kontemplacyjnej, trapisty o. M. Basila Penningtona. W „Modlitwie prowadzącej do środka” proponuje uwspółcześnioną formę modlitwy starożytnych Ojców Kościoła.
Publikacja jest prostym i praktycznym przewodnikiem dla ludzi, którzy chcą się modlić i zgłębiać nieznane obszary duchowości. Tematyka ta jest – zdaniem o. Penningtona – delikatna i złożona, ponieważ dotyczy pełnej relacji między dwiema osobami: człowiekiem i Nieskończonym Bogiem.
Autor „Modlitwy prowadzącej do środka” odpowiada na podstawowe pytania związane z trudnościami w modlitwie. „Bez względu na to, co budzi w nas chęć zawołania: «chcę się modlić», potrzebujemy praktycznej pomocy, aby to pragnienie modlitwy zaspokoić” – pisze we wstępie autor książki. – „Ten krzyk dobiega z jakiejś bardzo głębokiej części naszej istoty. Musimy doświadczyć tego Środka i pozwolić, aby tam powstała i stamtąd unosiła się nasza modlitwa”.
Publikacja jest w dużej części wynikiem wieloletnich doświadczeń o. Penningtona jako nauczyciela modlitwy, który prowadził warsztaty modlitewne. Zadanie, jakie postawił sobie autor, to wprowadzenie w modlitwę kontemplacyjną oraz w jej regularne praktykowanie. „Po prostu chcę się podzielić darem, jaki otrzymałem, z wszystkimi, którzy są tym zainteresowani i których do tego pociąga Miłosierna Miłość” – wyjaśnia.
%img_l(3)*Ojciec M. Basil Pennington OCSO* urodził się w 1931 r. w Nowym Jorku. Jest trapistą, od 2001 r. przełożonym Opactwa Matki Bożej od Ducha Świętego w Conyers, w Georgii. Studiował teologię i prawo kanoniczne w Rzymie, uczestniczył w pracach Soboru Watykańskiego II. Światową sławę zyskał jednak jako propagator kontemplacyjnej metody modlitewnej.
Książka ukazała się nakładem wydawnictwa Homini. Przełożyły ją Monika Sobejko i Małgorzata Cygan.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.