Jak wygląda kolędowanie za klauzurową kratą?
10 stycznia 2022 | 13:19 | xpk | Łódź Ⓒ Ⓟ
W Niedzielę Chrztu Pańskiego – 9 stycznia – metropolita łódzki odwiedził klauzurowy klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych w Łodzi, gdzie uczestniczył w uroczystych nieszporach, a następnie we wspólnym kolędowaniu wraz z mniszkami.
Jak podkreśla Matka Maria Weronika od Najświętszego Oblicza, przeorysza łódzkiego klasztoru, abp. Ryś odwiedza siostry już po raz kolejny. – To dla nas wielkie wydarzenie, ponieważ przychodzi jako pasterz, ale przede wszystkim jako nasz Ojciec. – dodaje.
„A wczora z wieczora”, „Bracia patrzcie jeno”, „Raduj się, śpiewaj pieśń” – to tylko niektóre kolędy, jakie zostały wyśpiewane przez Siostry Karmelitanki Bose przy akompaniamencie gitarowym metropolity łódzkiego.
– W ostatnim czasie nasz klasztor przeszedł częściowy remont związany z wymianą instalacji elektrycznej, zaadoptowaniem części furtiańskiej do części klauzurowej oraz generalnym remontem ścian i podłóg po przeszło 40 letniej przerwie – tłumaczy matka Maria Weronika. – Nie odbyłoby się to gdyby łaska Boża oraz hojność naszych ofiarodawców. – dodaje przeorysza.
Po wspólnym kolędowaniu abp Ryś pobłogosławił i poświęcił odnowioną część klasztoru – klauzury.
Klasztor ss. Karmelitanek Bosych w Łodzi, został założony przez Karmelitanki przemyskie 10 maja 1928 r. Budynek klasztorny wybudowano w latach 1933-35, natomiast budowa kościoła trwała z przerwami od 1939 do 1952 roku. W tej chwili w klasztorze jest 12 sióstr, 8 profesek wieczystych, jedna profeska czasowa, jedna nowicjuszka i jedna aspirantka. Siostry przebywają za tzw. klauzurą papieską, prowadząc życie w ukryciu przed światem oddając się modlitwie i pokucie.
Każdy, kto chciałby wspomóc Siostry może to uczynić składając swój dar serca:
Klasztor Sióstr Karmelitanek Bosych
PLN: 55 2490 0005 0000 4530 3799 0791
wpłaty z dopiskiem „dar na cele kultu religijnego”
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.