Janów Lubelski: bp Nitkiewicz zaprasza na Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca
20 września 2011 | 16:14 | apis Ⓒ Ⓟ
Na Pielgrzymkę Kół Żywego Różańca do sanktuarium Matki Bożej Różańcowej Łaskawej w Janowie Lubelskim, która odbędzie się 8 października br. zaprosił dzisiaj, 20 września ordynariusz sandomierski bp Krzysztof Nitkiewicz w okolicznościowym komunikacie.
Hierarcha, zachęcając do udziału w pielgrzymce do XVII–wiecznego janowskiego sanktuarium maryjnego zaapelował do diecezjan o gorliwą i wytrwałą modlitwę różańcową „w intencji Ojca Świętego i całego Kościoła, Ojczyzny i Diecezji Sandomierskiej, obejmując wszystkie polskie rodziny dzieci i młodzież, wszystkich, którzy potrzebują naszego wsparcia w trudnościach życiowych”.
„Zbliża się miesiąc październik, który tradycyjnie w Kościele katolickim, przeżywany jest jako miesiąc modlitwy różańcowej. W tym czasie, częściej niż w ciągu całego roku, sięgamy po różaniec. Modlimy się na nim podczas nabożeństw różańcowych, w naszych rodzinach, wspólnotach czy też indywidualnie. Rozważając tajemnice życia Jezusa i Maryi, włączamy w naszą modlitwę wszystkie sprawy i problemy, które dotykają nas samych, naszych bliskich czy też całą Ojczyznę. Czynimy to przez wstawiennictwo Matki Przenajświętszej, Królowej Różańca Świętego” – napisał w komunikacie bp Nitkiewicz.
Początek szczególnego kultu Matki Bożej Różańcowej Łaskawej w Janowie Lubelskim sięga pierwszej połowy XVII wieku, kiedy to doszło do pierwszych objawień Matki Bożej i uzyskanych tu łask i uzdrowień. Wszelkie łaski uznane za nadprzyrodzone zawarte są w księdze cudów i łask spisywanej przez dominikanów przez 141 lat.
Obraz Matki Bożej Łaskawej – Różańcowej został uznany przez komisję duchownych za cudowny, a orzeczenie tej komisji potwierdził biskup i oficjał lubelski Stanisław Raymud Jezierski 8 grudnia 1762 roku. Wizerunek janowski wpisany został na listę cudownych obrazów w Polsce.
cieszymy się, że odwiedzasz nasz portal. Jesteśmy tu dla Ciebie!
Każdego dnia publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła w Polsce i na świecie. Jednak bez Twojej pomocy sprostanie temu zadaniu będzie coraz trudniejsze.
Dlatego prosimy Cię o wsparcie portalu eKAI.pl za pośrednictwem serwisu Patronite.
Dzięki Tobie będziemy mogli realizować naszą misję. Więcej informacji znajdziesz tutaj.