Jan Paweł II

Przedstawiciele miast i miejscowości papieskich o dziełach miłosierdzia 2017-01-20

Przedstawiciele miast i miejscowości papieskich o dziełach miłosierdzia

O dziełach miłosierdzia i współpracy samorządów lokalnych z Kościołem debatowali w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski w Warszawie przedstawiciele miast papieskich.

Więcej...

„Idźmy naprzód z nadzieją” - hasłem XVII Dnia Papieskiego 2017-01-19

„Idźmy naprzód z nadzieją” - hasłem XVII Dnia Papieskiego

Hasłem XVII Dnia Papieskiego, obchodzonego w tym roku 8 października, będą słowa „Idźmy naprzód z nadzieją”. Fundacja „Dzieło Nowego Tysiąclecia” planuje również konkurs akademicki im. Bp. Jana Chrapka na najlepszą pracę magisterską i najlepszą rozprawę doktorską, inspirowaną nauczaniem Jana Pawła II.

Więcej...

Nawet 500 szkół papieskich może zniknąć z edukacyjnej mapy Polski 2017-01-04

Nawet 500 szkół papieskich może zniknąć z edukacyjnej mapy Polski

Nawet pół tysiąca szkół, których patronem jest św. Jan Paweł II może zniknąć z edukacyjnej mapy Polski.

Więcej...

Przyznano nagrody TOTUS 2016 2016-10-09

Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II, muzyk Jan Budziaszek, s. prof. Zofia Zdybicka, tygodnik "Idziemy" oraz wybitny poeta Ernest Bryll - to tegoroczni laureaci nagrody TOTUS, przyznawanej osobom i instytucjom, które przyczyniają się do promowania nauczania św. Jana Pawła II.

Więcej...

Polonijna „niedziela Jana Pawła II” 2016-10-03

Przed przypadającym 22 października wspomnieniem liturgicznym św. Jana Pawła II odbyła się Msza św. dla Polonii w kościele św. Ignacego w Tokio. Celebrował ją nuncjusz apostolski w Japonii abp Joseph Chennoth.

Więcej...

Navarro Valls o więzi łączącej Matkę Teresę z Janem Pawłem II 2016-09-02

Matka Teresa z Kalkuty i Jan Paweł II byli jak brat i siostra. Takie wrażenie odnosili świadkowie ich licznych spotkań – powiedział długoletni dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Joaquin Navarro-Valls.

Więcej...

11. rocznica śmierci św. Jana Pawła II 2016-04-02

Tradycyjnym już wieczornym czuwaniem na placu Piłsudskiego mieszkańcy Warszawy uczcili 11. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Podobne czuwania o godz. 21.37 - godzinie śmierci papieża Polaka - zgromadziły w sobotę Polaków w całym kraju.

Więcej...

Biblioteka Narodowa o medialnych tezach o Janie Pawle II bez potwierdzenia 2016-02-16

BBC One ma wyemitować w poniedziałek film dokumentalny o relacjach łączących Jana Pawła II z kobietami, w tym z amerykańską filozofką polskiego pochodzenia Anną Teresą Tymieniecką. Tymczasem w przesłanym KAI oświadczeniu Biblioteka Narodowa, w zbiorach której znajdują się listy, poinformowała, że tezy formułowane w mediach nie znajdują żadnego potwierdzenia w treści korespondencji, a relacja Jana Pawła II z Tymieniecką "nie była ani poufna, ani wyjątkowa".

Więcej...

Polscy biskupi przy grobie św. Jana Pawła II 2015-10-23

Święty Jan Paweł II "jest dla nas wielkim skarbem, jeszcze nieodkrytym, jeszcze nieodkopanym" - mówił przy jego grobie w bazylice św. Piotra w Watykanie abp Henryk Hoser. W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II przebywający w Rzymie Polacy zgromadzili się przy jego grobie w bazylice św. Piotra. Uczestniczyli tam we Mszy św., której przewodniczył ordynariusz warszawsko-praski.

Więcej...

Ks. prof. Waldemar Chrostowski w rozmowie z KAI: Papież globalny. Jan Paweł II na znaczkach 2015-10-15

Setki serii, tysiące znaczków – chyba nie ma zakątka świata, w którym nie ukazałyby się znaczki z podobizną Jana Pawła II. O fascynacji osobą papieża Wojtyły i wartości dokumentalnej znaczków mówi w wywiadzie dla KAI kolekcjoner i wybitny znawca tematu ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook