Jan Paweł II

Przyznano nagrody TOTUS 2016 2016-10-09

Przyznano nagrody TOTUS 2016

Dębickie Hospicjum Domowe im. Jana Pawła II, muzyk Jan Budziaszek, s. prof. Zofia Zdybicka, tygodnik "Idziemy" oraz wybitny poeta Ernest Bryll - to tegoroczni laureaci nagrody TOTUS, przyznawanej osobom i instytucjom, które przyczyniają się do promowania nauczania św. Jana Pawła II.

Więcej...

Polonijna „niedziela Jana Pawła II” 2016-10-03

Polonijna „niedziela Jana Pawła II”

Przed przypadającym 22 października wspomnieniem liturgicznym św. Jana Pawła II odbyła się Msza św. dla Polonii w kościele św. Ignacego w Tokio. Celebrował ją nuncjusz apostolski w Japonii abp Joseph Chennoth.

Więcej...

Navarro Valls o więzi łączącej Matkę Teresę z Janem Pawłem II 2016-09-02

Navarro Valls o więzi łączącej Matkę Teresę z Janem Pawłem II

Matka Teresa z Kalkuty i Jan Paweł II byli jak brat i siostra. Takie wrażenie odnosili świadkowie ich licznych spotkań – powiedział długoletni dyrektor Biura Prasowego Stolicy Apostolskiej Joaquin Navarro-Valls.

Więcej...

11. rocznica śmierci św. Jana Pawła II 2016-04-02

11. rocznica śmierci św. Jana Pawła II

Tradycyjnym już wieczornym czuwaniem na placu Piłsudskiego mieszkańcy Warszawy uczcili 11. rocznicę śmierci św. Jana Pawła II. Podobne czuwania o godz. 21.37 - godzinie śmierci papieża Polaka - zgromadziły w sobotę Polaków w całym kraju.

Więcej...

Biblioteka Narodowa o medialnych tezach o Janie Pawle II bez potwierdzenia 2016-02-16

Biblioteka Narodowa o medialnych tezach o Janie Pawle II bez potwierdzenia

BBC One ma wyemitować w poniedziałek film dokumentalny o relacjach łączących Jana Pawła II z kobietami, w tym z amerykańską filozofką polskiego pochodzenia Anną Teresą Tymieniecką. Tymczasem w przesłanym KAI oświadczeniu Biblioteka Narodowa, w zbiorach której znajdują się listy, poinformowała, że tezy formułowane w mediach nie znajdują żadnego potwierdzenia w treści korespondencji, a relacja Jana Pawła II z Tymieniecką "nie była ani poufna, ani wyjątkowa".

Więcej...

Polscy biskupi przy grobie św. Jana Pawła II 2015-10-23

Polscy biskupi przy grobie św. Jana Pawła II

Święty Jan Paweł II "jest dla nas wielkim skarbem, jeszcze nieodkrytym, jeszcze nieodkopanym" - mówił przy jego grobie w bazylice św. Piotra w Watykanie abp Henryk Hoser. W liturgiczne wspomnienie św. Jana Pawła II przebywający w Rzymie Polacy zgromadzili się przy jego grobie w bazylice św. Piotra. Uczestniczyli tam we Mszy św., której przewodniczył ordynariusz warszawsko-praski.

Więcej...

Ks. prof. Waldemar Chrostowski w rozmowie z KAI: Papież globalny. Jan Paweł II na znaczkach 2015-10-15

Ks. prof. Waldemar Chrostowski w rozmowie z KAI: Papież globalny. Jan Paweł II na znaczkach

Setki serii, tysiące znaczków – chyba nie ma zakątka świata, w którym nie ukazałyby się znaczki z podobizną Jana Pawła II. O fascynacji osobą papieża Wojtyły i wartości dokumentalnej znaczków mówi w wywiadzie dla KAI kolekcjoner i wybitny znawca tematu ks. prof. Waldemar Chrostowski.

Więcej...

XV Dzień Papieski świętowano w 18 krajach świata 2015-10-13

XV Dzień Papieski świętowano w 18 krajach świata

Koncerty, modlitwy, miasteczka rodzinne oraz zbiórki pieniężne na rzecz uzdolnionej ubogiej młodzieży - złożyły się w niedzielę 11 października na ogólnopolskie obchody jubileuszowego XV Dnia Papieskiego. Biskupi podkreślali w homiliach, że przyszłość ludzkości i Polski zależy od rodzin. Nawiązywali w ten sposób do hasła tegorocznego Dnia Papieskiego „Jan Paweł II – patron rodziny”.

Więcej...

18 września - święto św. Stanisława Kostki 2015-09-18

18 września - święto św. Stanisława Kostki

Święto Stanisława Kostki, patrona młodzieży oraz współpatrona Polski i Litwy obchodzi Kościół katolicki 18 września. Św. Stanisław był klerykiem jezuickim, do zakonu wstąpił wbrew woli rodziców, pokonując ogromne przeciwności. Odznaczał się bardzo głęboką pobożnością i zdolnością kontemplacji. Zmarł w Rzymie, mając 18 lat.

Więcej...

Tegoroczny Dzień Papieski pod znakiem rodziny 2015-08-13

Tegoroczny Dzień Papieski pod znakiem rodziny

Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia" przygotowuje się do XV Dnia Papieskiego, który odbędzie się 11 października br. Tegoroczny Dzień Papieski będzie obchodzony pod hasłem "Jan Paweł II - Patron Rodziny" w całej Polsce, a także w parafiach i instytucjach polonijnych za granicą.

Więcej...
Następna »

Reklama

Powrót na górę strony
Wykonanie: ALX - szkolenia i specjaliści IT
Twitter
Facebook