Drukuj Powrót do artykułu

Jarosław: biegiem uczczą 300-lecie koronacji obrazu Matki Bożej Częstochowskiej

04.09.2017 , pab, Jarosław, 04-09-2017 Ⓒ ℗

Dokładnie 1717 metrów będzie liczyć trasa Biegu 300-lecia koronacji obrazu MB Częstochowskiej, który odbędzie się w Jarosławiu 9 września. Długość trasy nie jest przypadkowa – 1717 to rok koronacji Obrazu Jasnogórskiego.

Start nastąpi na placu przy kościele Matki Bożej Królowej Polski w Jarosławiu o godz. 12.00. Meta znajdować się będzie w opactwie pobenedyktyńskim w Jarosławiu przy ul. Benedyktyńskiej 5, gdzie w tym czasie będzie trwał VII Jarmark Benedyktyński. – Biorąc pod uwagę ubiegłoroczny sukces Biegu 1050 lat Chrztu Polski, mamy nadzieję, że zgromadzimy na wydarzeniu ok. 1000 uczestników. Pragniemy, aby organizacja biegu była nie tylko rozwojem aktywności fizycznej i spędzeniem wolnego czasu pobliskich mieszkańców, ale też pięknym świadectwem wiary – mówi Karolina Cisek, koordynator biegu.

Organizatorem wydarzenia jest Ośrodek Kultury i Formacji Chrześcijańskiej w Jarosławiu. Bieg objęli patronatem honorowym: metropolita przemyski abp Adam Szal oraz przeor Jasnej Góry o. Marian Waligóra.

Bieg wpisuje się w program VII Jarmarku Benedyktyńskiego. Oprócz zmagań sportowych w opactwie pobenedyktyńskim zagości blisko 100 rękodzielników, Teatr Ognia, Turniej Rycerski, kilkanaście nowych wystaw wewnątrz budynku (np. 450 scyzoryków, kilkaset naparstków z różnych stron świata). Gwiazdą będzie zespół niemaGOtu.

Jest to już kolejna inicjatywa, którą jarosławski ośrodek promuje aktywność sportową. W zeszłym roku zorganizowano Bieg 1050-lecia Chrztu Polski na dystansie 1050 metrów, a wcześniej trzy edycje Maratonu Benedyktyńskiego, który połączył opactwo sióstr benedyktynek w Przemyślu z przeoratem w Jarosławiu.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.