Drukuj Powrót do artykułu

Jasna Góra: Msza św. w intencji „Niedzieli” i Krucjaty Wyzwolenia Człowieka

06.10.2018 , ks. mf, Częstochowa, 06-10-2018 Ⓒ ℗

„Powinniśmy być uczestnikami radości Jezusa. Ta radość jest też radością trudną, która przechodzi przez tajemnicę paschalną” – mówił w homilii o. Mariusz Tabulski, definitor generalny zakonu paulinów, który 6 października w Kaplicy Matki Bożej na Jasnej Górze przewodniczył Mszy św. w intencji Tygodnika Katolickiego „Niedziela”, pracowników, redaktorów i dzieł tygodnika oraz w intencji Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

Mszę św. koncelebrowali: o. Kazimierz Maniecki, definitor generalny zakonu paulinów, ks. Robert Grohs – moderator Krucjaty Wyzwolenia Człowieka w archidiecezji częstochowskiej i proboszcz parafii pw. św. Józefa Oblubieńca NMP we Wręczycy Wielkiej, ks. Mariusz Frukacz z redakcji „Niedzieli” i ks. Robert Markuszewski z archidiecezji białostockiej. Na Mszy św. zgromadzili się m. in. pracownicy „Niedzieli” na czele z Lidią Dudkiewicz – redaktor naczelną tygodnika oraz członkowie Krucjaty Wyzwolenia Człowieka.

– Jesteśmy tutaj, aby odkrywać obecność Maryi i tajemnicę Jej Niepokalanego Serca, które nas uczy wielkiej i pokornej miłości do Jezusa – mówił o. Tabulski.

Wskazując na słowa psalmu 119: „Dobrze to dla mnie, że mnie poniżyłeś, bym się nauczył Twoich ustaw” o. Mariusz Tabulski podkreślił, że „tak naprawdę człowiek przez skorupę pychy nie jest w stanie wejście w Ducha Jezusa Chrystusa”. – Dopiero przez uniżenie, pokorę, człowiek jest w stanie przyjąć dary od Boga. Jezus pokazuje nam drogę ubóstwa, zależności i pokory – kontynuował kaznodzieja.

Na zakończenie przypomniał, że „Niepokalane Serce Maryi odsłania przed nami skarb pokory i uniżenia”.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.