Drukuj Powrót do artykułu

Jezuici wzywają do modlitwy w intencji “nawrócenia się Kościoła”

19 lutego 2019 | 07:00 | mz (KAI/PR/PSJ) / pw | Lizbona Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Pixabay.com

Portugalscy jezuici wezwali wiernych do modlitwy za osoby, które padły ofiarą wykorzystywania seksualnego ze strony ludzi Kościoła. Zakon za pośrednictwem swoich popularnych wśród portugalskich katolików mediów zaapelował też o modlitwę w intencji „nawrócenia się Kościoła”.

Jak poinformowali przedstawiciele Towarzystwa Jezusowego w Portugalii, inicjatywa wyszła od dwóch prowadzonych przez jezuitów portali „Passos Rezar” oraz „Ponto SJ”. Akcja zatytułowana „Kroki do skruchy” poprzedza watykańskie spotkanie na temat ochrony małoletnich w Kościele, która odbędzie się między 21 a 24 lutego.

W połowie lutego „Observador”, największy prawicowy dziennik Portugalii, uruchomił własne dochodzenie na temat wykorzystywania seksualnego w Kościele katolickim w tym kraju. Wydawana w wersji elektronicznej gazeta wezwała swoich czytelników do ujawniania redakcji ewentualnych przypadków wykorzystywania seksualnego przez duchownych. Dziennik, na którego łamach publikuje m.in. kilku księży katolickich, uruchomił na swojej stronie zakładkę z kontaktami mailowymi i telefonicznymi do dziennikarzy, z którymi mogłyby się skontaktować domniemane ofiary lub świadkowie wykorzystywania seksualnego w Kościele.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.