Drukuj Powrót do artykułu

Kalisz: Noc Konfesjonałów w 9 kościołach

28 marca 2018 | 09:13 | ek | Kalisz Ⓒ Ⓟ

Sample Fot. Ewa Kotowska-Rasiak

Dzisiaj (28 marca) w 9 kościołach w Kaliszu ponad 100 kapłanów będzie udzielało sakramentu pokuty. W tym samym czasie w świątyniach będzie trwała adoracja Najświętszego Sakramentu, a dzieło jednania ludzi z Bogiem wesprą swoją modlitwą siostry zakonne.

Z sakramentu pojednania będzie można skorzystać w godz. 19.00 – 24.00 w kościołach: katedrze św. Mikołaja (ul. Kanonicka), Narodowym Sanktuarium św. Józefa (pl. św. Józefa), Sanktuarium Miłosierdzia Bożego (ul. Asnyka), Sanktuarium Serca Jezusa Miłosiernego – kościele ojców jezuitów (ul. Stawiszyńska), kościele Opatrzności Bożej (ul. Polna), kościele Świętej Rodziny (Rogatka), kościele św. Apostołów Piotra i Pawła (os. Dobrzec), kościele św. Matki Teresy z Kalkuty (os. Ogrody), kościele ojców franciszkanów (ul. Św. Stanisława).

Organizatorem Nocy Konfesjonałów w Kaliszu jest Radio Rodzina Diecezji Kaliskiej.

– Zbliżają się święta Wielkanocne. To jest czas, kiedy chcemy jak najlepiej przygotować się do zmartwychwstania, do spotkania się z żywym Bogiem. Pamiętajmy, że oprócz tych przygotowań zewnętrznych bardzo ważne jest przygotowanie naszego serca na zmartwychwstanie Chrystusa. Zapraszam, aby w tę noc, 28 marca od godz. 19.00 do 24.00, przyjść do kościoła, żeby najpierw spotkać się z Chrystusem Miłosiernym, który umiera na krzyżu i zmartwychwstaje po to, aby później spotkać się z żywym Bogiem – zachęca ks. Łukasz Skoracki, dyrektor Radia Rodzina Diecezji Kaliskiej.

Duchowny podkreśla, że Noc Konfesjonałów w Kaliszu to sprawdzone duszpasterskie działanie skierowane szczególnie do tych, którzy pracują do późna, żyją w zabieganiu, do powracających z pracy za granicą, ale także do wszystkich, którzy w atmosferze ciszy i spokoju będą mogli zatrzymać się i skorzystać z tego specjalnego czasu spowiedzi, by w ten sposób duchowo przygotować się do świąt Zmartwychwstania Pańskiego.

Ks. Skoracki dodaje, że księża z wielką radością i otwartością odpowiadają na zaproszenie, żeby służyć w konfesjonale tego wieczoru.

W konfesjonale posługę będzie pełnił także biskup pomocniczy diecezji kaliskiej Łukasz Buzun.

Wersja do druku
Portal eKAI prezentuje część tekstów publikowanych w płatnym serwisie agencyjnym Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Nasza strona internetowa używa plików cookies (tzw. ciasteczka) w celach statystycznych, reklamowych oraz funkcjonalnych.